شهرستان شدن فریدونکنار و اما و اگرها

فریدونکنار شهرستان شد. خبری مسرت بخش که در نگاه اول همگی ما با شنیدن آن خوشحال و مسرور گشته و امیدوار به ایجاد تحولاتی چشمگیر در عرصه های مختلف فرهنگی، اقتصادی، سیاسی و اجتماعی در این دیار شدیم.

اما این حکایت گویا روی خوش سکه بود که با شکافتدن دیگر زوایای این اتفاق، روی تلخ ماجرا ما را به ورطه ای از بیم و امید سوق می دهد.

f11.jpg

آنچه که در ماورای این اتفاق فرخنده روی داد بسیار قابل تامل است چرا که به عقیده بسیاری از کارشناسان برای ارتقاء یک شهر، افزایش حوزه های تحت نظر حائز اهمیت فراوان است. این درحالیست که فریدونکنار با منتزع شدن ناحیه دریاکنار که به عنوان منطقه ای توریستی از جایگاه ویژه ای برخوردار بود نه تنها توسعه فیزیکی نیافت بلکه با از دست دادن این قسمت بسیار مهم به نوعی دچار خودزنی گردید.

گو اینکه قبل از این نیز در چندین نوبت با مطرح شدن شرایط نامناسب، مسئولان وقت شهری و منطقه ای، عطای شهرستان شدن را به لقایش بخشیدند و حاضر به پذیرش آن نشدند. حال وقتی این اتفاق را که در آستانه انتخابات مجلس هشتم روی داد، در کنار سایر طرحهای شتاب زده در حال آغاز و بهره برداری همچون افتتاح بندر نیمه کاره فریدونکنار و کلنگ زنی جاده فریدونکنار به آمل می گذاریم، نگرانی ناشی از بهره کشی سیاسی و جناحی و شخصی از این موضوعات خاطر هر انسان ژرف نگری را تحت تاثیر قرار می دهد.

امید است کلیه مسئولان عزیز خدمت به مردم را سرلوحه فعالیتهای خود بدانند و از بهره داری شخصی از مسئولیتها بپرهیزید.

/ 3 نظر / 3 بازدید

همين نماينده ما در سال گذشته در مناطق روستايي شايعه كرده بود كه بندر قرار است راه اندازي شود و همه جوانان بيكار را جذب مي كند اين عمل ايشان باعث شد تا نور اميدي در دل جوانان عزيز ما دميده شود و ليست اسامي آنان فقط در حد ليست باقي ماند، تا به الان كه دوباره آن داستان بازسازي شده و به شكل ديگر در حال ارائه به اين مردم و جوانان ما مي باشد. اين فرد در راستاي گمراه كردن افكار عمومي در كنار اين طرح كاملا شتابزده و بي برنامه طرح عريض سازي جاده آمل به فريدونكنار را دستور كار خود دارد كه شنيده شده است با چند پيمانكار قرارداد بسته شده كه ماشين آلات خود را به صورت نمايشي به مدت يك ماه در كنار خيابان قرار دهند تا در اين ايام باقي مانده شايد بتواند با اين كار آرا مردم را جمع آوري كند. در اين راستا شهرستان شده فريدونكنار نيز با آن همه حرف و حديث و منتزع شدن درياكنار از فريدونكنار و جشن افتتاحيه آن كه حتي يكي از مسئولين استاني در آن شركت نداشتند و حتي فرماندار يا يكي از معاونين آن در آن حضور نداشتن جاي تأملات زيادي دارد و سوالات زيادي را در ذهن مردم ايجاد مي كند.

بدون نام

شنيده شده است در روز 22 بهمن بندر فريدونكنار افتتاح مي گردد. قبل از هر چيز، سوالي كه مطرح مي شود اين است كه اگر هر كدام از شماها حتي براي يكبار هم شده از 3 سال قبل به اين بندر سري زده باشيد و با الان آن مقايسه نماييد چه چيزي نظر شما را جلب مي نمايد؟ به عقيده مردم در طي اين چند سال حتي آجري روز آجر ديگر قرا نگرفته در واقع هيچگونه فعاليت عمراني و ساخت سازي جهت پيشرفت آن صورت نگرفته است. افتتاح اين بندر با اين ويژگي كه حتي يك ساختمان اداري مجهز و كارمند ساده ندارد به چه معني مي باشد؟ و اين بندر چگونه مي تواند باعث پيشرفت و رشد اقتصادي و رفع بيكاري جوانان منطقه گردد. اين عمل دقيقا به معني بازي گرفتن افكار عمومي و استفاده از ابزارهاي دولتي براي پيشبرد اهداف سياسي نماينده محترم ما براي جمع‌آوري آرا مردم مستضعف مي باشد.

عجب اطلاعاتی را در اختيار مردم قرار می دهيد خدا به خير کند. ظاهرا تهمت و دروغ و افترا نسبت به ديگران در راستای شناساندن کاندیدای خود به دیگران می باشد اما در هر صورت استراتژی خوبی است یکی از طرفداران متنی را می نویسد و یکی دیگر از هواداران از همان مجموعه پاسخ می نویسد