‌کمیته پیشگیری از بیماری وبا در فریدونکنار تشکیل شد

مدیر شبکه بهداشت و درمان فریدونکنار گفت: کمیته پیشگیری از بیماری وبا در تابستان 88 در شهرستان فریدونکنار تشکیل شد.

به گزارش فارس علی رحمانی در حاشیه جلسه ستاد تسهیلات سفر تابستان این شهرستان در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در فصل تابستان با توجه به آب و هوای منطقه و آلودگی آب دریا و آب‌های آشامیدنی و احتمال بروز بیماری‌ها واگیردار، کمیته وبا در فریدونکنار تشکیل شده است.
رحمانی با بیان اینکه نام دیگر کمیته وبا کمیته التوار است، بیان داشت: در این راستا متون آموزشی مرتبط به بیماری‌های واگیر به ویژه وبا تهیه و در مراکز درمانی توزیع شده است تا نسبت به آموزش همگانی پیشگیری از وقوع بیماری‌های واگیردار عمل شود.
وی از تشدید کنترل بهداشتی آب آشامیدنی شهرستان خبر داد و افزود: یکی از فعالیت‌های اصلی شبکه بهداشت و درمان، آموزش اقشار مختلف جامعه در فصل تابستان است که در راستای سلامت و بهداشت جامعه انجام می‌شود.
رحمانی بیان داشت: شبکه بهداشت و درمان فریدونکنار در نظر دارد در ایام تابستان و در زمان اردوهای هجرت و میثاق و با توجه به پذیرایی در اردوگاه شهید رجایی شهرستان از دانش‌آموزان سراسر کشور از فرصت پیش آمده نهایت استفاد را برده و اقدام به برگزاری کلاس‌های آموزشی برای این افراد کند.
وی از تشکیل کمیته حوادث غیرمترقبه درباره تصادفات رانندگی و غرق‌شدگی خبر داد و خاطر‌نشان کرد: به ‌زودی کمیته‌های مرتبط با مشکلات حاشیه‌نشینی شهرستان همچون دفع غیر بهداشتی زباله تشکیل می‌شود.
رحمانی کمبود مراکز درمانی شهری نسبت به جمعیت شهرستان را مشکل اساسی شبکه بهداشت و درمان فریدونکنار دانست و ابراز امیدواری کرد؛ مسئولان شهرستان نسبت به مشکلات بخش درمان و سلامت فریدونکنار با نگاه ویژه و با جدیت پیگیر مسائل مربوط باشند.

/ 0 نظر / 4 بازدید