انجمن خیریه بانو در فریدونکنار راه‌اندازی می‌شود

عضو شورای اسلامی شهر فریدونکنار با اشاره به تشکیل کمیسیون بانوان فریدونکنار با محوریت شورای اسلامی این شهر گفت: انجمن خیریه بانو برای نخستین‌بار در این شهرستان راه‌اندازی می‌شود.

به گزارش فارس، سیده نازبانو عزیزی در دومین جلسه کمیسیون بانوان شورای اسلامی شهر فریدونکنار با اشاره به اینکه زن مومن در رسالت‌های آسمانی، انسانی ضعیف و ترسو نیست، اظهار کرد: زن باید با شجاعت و پاکی در عرصه‌های مختلف حاضر شود.

وی با یادآوری اینکه زنان ایرانی در عرصه‌های جهاد علیه طاغوت زحمت‌های فراوانی کشیدند، افزود: مسئولیتی که بر عهده زنان گذاشته می‌شود باید در عرصه‌های مختلف با شکوفا شدن ظرفیت‌های موجود به مرحله اجرا برسد.وی خاطرنشان کرد: فعالیت کمیسیون بانوان در شهرستان فریدونکنار برای تسهیل در زندگی زنان سرپرست خانوار، بدسرپرست و همچنین جوانان برنامه‌ریزی می‌شود.

عضو شورای اسلامی شهر فریدونکنار با اشاره به اینکه این انجمن برای نخستین‌بار با عنوان انجمن خیریه بانو در شهرستان فریدونکنار تشکیل می‌شود، گفت: بیشتر کمک‌ها به خانواده‌های بی‌بضاعت، مسکن گونه است اما باید برای رفع نهایی مشکلات بسترسازی شود.

عزیزی با بیان اینکه آماده پذیرش راهکارهای سازنده برای عملیاتی شدن هستیم، اضافه کرد: مسائل و طرح‌های مطروحه در کمیسیون بانوان شهرستان فریدونکنار در صحن علنی شورای اسلامی شهر فریدونکنار بررسی می‌شود.

وی با اعلام اینکه طرح اولیه و متن اساس‌نامه انجمن خیریه بانو در مرحله تنظیم و تدوین قرار دارد، تصریح کرد: گروه تحقیق تخصصی این انجمن توسط سه بانوی جوان شهرستان تشکیل می‌شود.

عضو شورای اسلامی شهر فریدونکنار با اشاره به اینکه نیازهای اساسی خانواده‌های مددجو و مهرجوی شهرستان فریدونکنار باید با دقت پیش‌بینی شود، بیان داشت: فعالیت‌های فرهنگی و ورزشی ویژه برای بانوان و جوانان فریدونکنار در راستای پیشگیری از معضلات و ترویج آموزه‌های لازم تدوین و اجرایی می‌شود.

عزیزی با اشاره به اینکه آسیب‌های اجتماعی زندگی روزمره باید به خانواده‌ها و به ویژه بانوان و مادران اطلاع‌رسانی شود،خاطرنشان کرد: برگزاری کارگاه‌های آموزشی و ترویجی در این راستا بسیار مهم است.

عضو شورای اسلامی شهر فریدونکنار با بیان اینکه چالش‌های پیش روی بانوان فریدونکنار در نشست‌های تخصصی بررسی می‌شود، گفت: بازارچه خیریه توانمندی‌های بانوان فریدونکنار با همکاری کمیسیون بانوان شورای اسلامی شهر و دفتر امور بانوان فرمانداری فریدونکنار تشکیل می‌شود.

وی با اعلام اینکه این بازارچه برای نخستین‌بار در سال 94 در شهرستان فریدونکنار دایر می‌شود، بیان داشت: در ایام دهه مبارک فجر با مادران شهدا و خانواده‌های شهدای انقلاب اسلامی دیدار می‌شود.

به گزارش فارس، در پایان جلسه کمیسیون، خانم‌ها سیده نازبانو عزیزی به عنوان رئیس، عاطفه سجودی نائب رئیس و ربابه جمالی دبیر کمیسیون بانوان شهرستان فریدونکنار انتخاب شدند و خانم‌ها جمیله طهماسبی، ملکه ابوالفضلی، کبری علی‌نیا، ام‌کلثوم فخاری، آزاده تورانداز، مینا باشی‌پور، ندا مظلومی، رقیه مصدق، فاطمه کریمی‌فرد و منیره بازیر به عضویت ثابت این کمیسیون در آمدند.

/ 0 نظر / 48 بازدید