بیمه برنج مطمئن‌ترین راه مقابله با خشکسالی است

مدیر جهاد کشاورزی فریدونکنار و بابلسر گفت: بیمه زراعت برنج مطمئن‌ترین راه مقابله با خشکسالی و حوادث غیرمترقبه است.

به گزارش فارس حسن عنایتی بعدازظهر دیروز در جلسه شورای آب و خاک این شهرستان اظهار داشت: بیمه زراعت برنج یکی از راه‌هایی است که می‌تواند به محصولات کشاورزی کمک کند.
وی گفت: تاکنون 75 درصد از اراضی شالیزاری این دو شهرستان برای کشت برنج آب تخت(پر از آب) شده است.
مدیر جهاد کشاورزی فریدونکنار و بابلسر با اشاره به شخم و شیار 93 درصدی از زمین‌های شالیزاری این دو شهرستان تصریح کرد: تاکنون 95درصد از زمین‌های این منطقه برای خزانه‌گیری برنج آماده شده است.
عنایتی از تهیه 23 تن بذر گواهی شده از ارقام پرمحصول شامل شیرودی، فجر، هیبرید و ندا برای این دو شهرستان خبر داد و افزود: بیش از 3 ‌هزار تن انواع کود شیمیایی بین کشاورزان توزیع شده است.
وی از به کارگیری 15 کارشناس ناظر برنج در اراضی کشاورزی در روستاهای این دو شهرستان خبر داد و گفت: این کارشناسان با حضور در عرصه و برقراری ارتباط بین بهره‌بردار و اداره‌های مرتبط کشاورزی و نظارت بر مراحل کاشت، داشت و برداشت و آموزش بهره‌برداران در زمینه ارتقای تولید از نظر کیفی و کمی نقش بسیار موثری را ایفا می‌کنند.
مدیر جهاد کشاورزی بابلسر و فریدونکنار با اشاره به اینکه سالانه 18هزار هکتار از زمین‌های این منطقه به کشت برنج اختصاص می‌یابد، اضافه کرد: در سال گذشته 110هزار تن همراه کشت مجدد و رتون برنج تولید شده است.
عنایتی ادامه داد: از محل پیشگیری از خشکسالی بالغ بر 430میلیون تومان برای حفر14حلقه چاه و احداث و تجهیز دو ایستگاه پمپاژ هزینه شده است.

/ 1 نظر / 8 بازدید