کاهش 50 درصدی سم در برنج تولیدی فریدونکنار

فرماندار فریدونکنار با بیان اینکه مصرف سم و کود در برنج فریدونکنار تا 50 درصد کاهش یافته است، گفت: امسال هم میلیون‌ها قطعه زنبور جلوگیری از آفت را در مزارع برنج رها کردیم تا مصرف سم و کود، کاهش یابد.

به گزارش فارس مهرداد ابراهیمی در بازدید از دفتر سرپرستی خبرگزاری فارس در مازندران اظهار کرد: روابط عمومی فرمانداری فریدونکنار، اتاق شیشه‌ای برای مدیران است و همه نشست‌ها و برنامه‌های ما در سایت روابط عمومی قرار می‌گیرد.

وی با بیان اینکه به‌دنبال کیفیت خبر هستیم تا کمیت، افزود: هر اندازه مردم را نسبت به نظام امیدوارم کنیم می‌توانیم دایره دوست‌داران نظام را افزایش دهیم و این وظیفه ما است.

فرماندار فریدونکنار با اشاره به اینکه 5 هزار و 200 هکتار از اراضی برنج کشت مجدد شده و این شهرستان به تنهایی برنج یک‌میلیون ایرانی را تامین می‌کند، گفت: انواع خدمات زیرساختی را در توزیع اعتبارات لحاظ کردیم؛ کمربندی، توسعه بندر و معرفی شدن برای منطقه آزاد را در سفر ریاست جمهوری دنبال می‌کنیم.

این مسئول با بیان اینکه راه توسعه فریدونکنار از محل گردشگری و صید می‌گذرد، ادامه داد: به‌دلیل داشتن تالاب از داشتن شهرک صنعتی محروم است و به‌دنبال این هستیم از طریق سرمایه‌گذاری به توسعه شهرستان برسیم.

ابراهیمی با اشاره به شش طرح دریا و 90 نیروی غریق نجات، تصریح کرد: همه دستگاه‌ها پای کار هستند و شرایط جوی دریا امسال به‌گونه‌ای بوده که چند غریق داشتیم و همه خارج از طرح غرق شدند، دو مورد نیمه‌شب و دو مورد هم چهار صبح به دریا رفته بودند که غرق شدند.

وی با بیان اینکه فریدونکنار 9 کیلومتر ساحل بکر دارد، خاطرنشان کرد: از سرمایه‌گذاران دعوت می‌کنم برای سرمایه‌گذاری از این سواحل بکر، ورود پیدا کنند.

فرماندار فریدونکنار با اشاره به اینکه دولت برای خرید برنج تضمینی محلی باید ورود یابد، اظهار کرد: امسال هم توقع داریم دولت ورود پیدا کند و زمینه خرید تضمینی برنج محلی فراهم شود.

این مسئول با بیان اینکه تجار خوش‌نامی در فریدونکنار داریم که برنج محلی توزیع می‌کنند، افزود: فریدونکنار به اندازه‌ای برنج دارد که تجار نخواهند برنج دیگری را با برنج محلی مخلوط کنند.

ابراهیمی با اشاره به اینکه ممکن است عده‌ای نسبت به این کار اقدام کنند، یادآور شد: برای جلوگیری از این مسئله، از تجار درخواست کردیم برنج تولیدی خود را ثبت کنند تا مشکلات این‌چنینی نداشته باشیم.

وی با بیان اینکه مصرف سم و کود در برنج فریدونکنار تا 50 درصد کاهش یافته است، تصریح کرد: امسال هم میلیون‌ها قطعه زنبور برای جلوگیری از آفت را در مزارع برنج رها کردیم تا مصرف سم و کود، کاهش یابد.

فرماندار فریدونکنار با اشاره به اینکه مناطق آزاد باید در شهرهای بندری ایجاد شود، ادامه داد: در بحث گردشگری و بندری که وجود دارد، فریدونکنار مستعد است تا منطقه آزاد تجاری را راه‌اندازی کند.

این مسئول با بیان اینکه اگر فریدونکنار به عنوان منطقه آزاد در نظر گرفته شود با شعاعی که برای منطقه آزاد لحاظ می‌شود، می‌تواند اغلب شهرهای استان را در بر گیرد، تصریح کرد: این موضوع باعث توسعه پایدار سراسر استان می‌شود.

ابراهیمی با اشاره به اینکه فریدونکنار فضای کار راحت‌تری نسبت به بندر نوشهر دارد، ادامه داد: در بعضی استان‌ها چند نقطه منطقه آزاد اعلام شده و می‌توان هر سه بندر امیرآباد، نوشهر و فریدونکنار را منطقه آزاد اعلام کرد، هرچند که وظیفه ما در این زمینه ارائه گزارش توجیهی بود که این کار را انجام دادیم.

وی با بیان اینکه 30 هزار فروند قو و یک قطعه درنا سال گذشته مهمان فریدونکنار بودند، اظهار کرد: میلیون‌ها قطعه پرنده دیگر هم به فریدونکنار مهاجرت کرده بودند و مردم روستا و شهر به همراه مسئولان از این پرندگان مراقبت کردند، امسال این موضوع را قانون‌مند کردیم تا فضای گردشگری ایجاد شود.

فرماندار فریدونکنار با اشاره به اینکه هنوز چند اداره در این شهرستان مستقر نشده است، افزود: در نظر داریم تا پایان امسال، این ادارات را مستقر کنیم چرا که ادارات، بازوی فرمانداری هستند.

این مسئول با بیان اینکه با سرمایه‌گذاران فرانسوی، چینی و عرب نشست داشتیم، گفت: اگر این سرمایه‌گذاری صورت گیرد می‌توانیم حوزه گردشگری با گردش مالی مناسب‌تری داشته باشیم ضمن اینکه یک پروژه 450 واحدی تجاری را حمایت کردیم و با عنوان بازار ولی‌عصر (عج) فریدونکنار در دست احداث است.

/ 0 نظر / 71 بازدید