شهرت جهانی برنج فریدونکنار

فرماندار فریدونکنار با اشاره به شهرت جهانی برنج فریدونکنار و وجود 6 هزار و 500 هکتار اراضی شالیزاری در این شهرستان گفت: استقرار اداره جهاد کشاورزی ضرورت دو چندان این شهرستان است.


به گزارش فارس امید نیک‌نژاد در جلسه شورای اداری این شهرستان گفت: در حال حاضر شهرستان فریدونکنار دارای دو بخش است که بخش دهفری با توجه به ظرفیت و استعداد آن و نیاز به توسعه و پیشرفت، تاسیس شهرداری در این منطقه ضرورت دو چندان دارد.
وی اظهار داشت: نبود آب شرب کافی به ‌دلیل شوری آب‌های زیر زمینی از مشکلات عدیده در این منطقه به ‌شمار می‌رود ولی با اختصاص اعتبارات لازم در این خصوص با پیگیری مسئولان استانی مردم این شهرستان از سال آینده دغدغه آب شرب را نخواهند داشت.
نیک‌نژاد استقرار ادارات را در این شهرستان ضروری دانست و گفت: با توجه به شهرت جهانی برنج فریدونکنار و وجود 6 هزار و 500 هکتار اراضی کشاورزی استقرار اداره جهاد کشاورزی، ضرورت دو چندان دارد.
وی با اشاره به اینکه بیماری بلاست سالانه به کشاورزان منطقه خسارات قابل توجه‌ای وارد می‌کند، خاطرنشان کرد‌: مکاتبه‌های سازمان جهاد کشاورزی با صندوق بیمه کشاورزی درباره قرار دادن این بیماری در آیتم بیمه محصولات کشاورزی کمک شایانی به کشاورزان منطقه خواهد کرد.
وی با بیان اینکه فریدونکنار به دلیل قرار داشتن در ته‌بند آب هراز در تامین آب زراعی مشکل جدی دارد، تصریح کرد: در صورت ایجاد یک سد لاستیکی حوزه بالا دست هراز در سد منگول در منطقه فریدونکنار مشکل آب زارعی نیز بر طرف خواهد شد.
به گفته وی، سال گذشته 400 هکتار از اراضی شالیزاری به ‌دلیل نبود آب از بین رفتند ولی در صورت تامین آب مورد نیاز این اراضی قابلبت کشت دوم را نیز پیدا خواهند کرد.
فرماندار فریدونکنار یادآور شد: در جریان نبودن مدیران شهرستان از اوضاع و احوال پروژ‌ه‌ها و برخی مسائل مربوط به حوزه مسئولیت آنان به دلیل ندادن اختیارات از سوی ادارات کل، شهرستان را دچار مشکلاتی ساخته است.
نیک‌نژاد خاطرنشان کرد: ادارات کل با این تفویض اختیارات به شهرستان در تسریع پیشرفت امور تاثیرگذار خواهند بود.

/ 0 نظر / 4 بازدید