دوره تخصصی CPR پیشرفته در فریدونکنار برگزار شد

رئیس جمعیت هلال احمر فریدونکنار گفت: دوره تخصصی CPR پیشرفته برای پزشکان برگزار شده است.

به گزارش فارس مهدی آزادی کناری ظهر دیروز در جلسه مباحث آزاد سازمان جوانان هلال احمر فریدونکنار اظهار داشت: تشکیل کلاس‌های آموزشی امدادی در سطح شهرستان با جدیت پیگیری می‌شود و در همین رابطه سال گذشته 80 دوره کلاس‌های کمک‌های اولیه همگانی و پایه برای برادران و خواهران منطقه برگزار شده است.
آزادی با بیان اینکه سال گذشته بیش از یک هزار و 700 نفر در این کلاس‌ها شرکت کرده‌اند، تصریح کرد: 130 نفر در دوره‌های تخصصی CPR پیشرفته و آموزش امدادی نجات ساحلی که در دو دوره مجزا برگزار شده است، شرکت کرده‌اند.
وی با اشاره به اینکه 25 امدادگر در پست امداد و نجات ساحلی شهرستان فریدونکنار فعالیت داشته‌اند، اظهار داشت: در سال 87 بیش از 400 نفر در خارج از طرح‌های نجات غریق سواحل شهرستان توسط امدادگران نجات یافته‌اند.
آزادی بیان داشت: واحد واکسیناسیون جمعیت هلال احمر فریدونکنار در شش ماهه دوم سال 87 بیش از 700 نفر از هموطنان را برای اعزام به مکه مکرمه و مدینه منوره واکسینه کرده است که گاهی از مسافران نیز بوده‌اند. 
آزادی کناری افزود: پست‌های سبک و سنگین امدادی یکی از نیازهای اصلی جمعیت هلال احمر فریدونکنار برای خدمت به همشهریان و هموطنان محسوب می‌شود که باید به‌زودی تامین شود.
وی با تاکید بر تشکیل کانون خیران و خانه داوطلب در منطقه تصریح کرد: تمامی نیازمندی‌ها و کمبودهای سازمان به جمعیت استان ارجاع شده است و امیدواریم با توجه به پرونده روشن و درخشان اعضای جمعیت هلال احمر فریدونکنار و سوابق کاری مطلوب آنها، نگاه ویژه‌ای نسبت به این فعالیت‌ها و پشتکارها شود.

/ 0 نظر / 9 بازدید