ارايه‌ي سرويس انتقال شارژ تلفن همراه اعتباري از يك مشترك به مشتركان ديگر

به گفته‌ي مدير كل رايانه و محاسبات شركت ارتباطات سيار پيش‌بيني‌هاي لازم براي انتقال شارژ تلفن همراه از يك مشترك سيم‌كارت‌ اعتباري اپراتور اول به مشتركان ديگر در اين سيم‌كارت‌ها انجام شده است. عليرضا طلوع در گفت‌وگو با خبرنگار ارتباطات خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، ‌با بيان اين مطلب اظهار كرد: پيش‌بيني‌هاي لازم در رابطه با سرويسي كه به واسطه‌ي آن قابليت انتقال شارژ از مشترك سيم‌كارت‌هاي اعتباري اپراتور اول به مشترك ديگر امكان‌پذير خواهد شد (popup) انجام شده است. او خاطر نشان كرد: به واسطه‌ي اين سرويس به عنوان مثال مشتركي كه يك ميليون تومان شارژ گرفته، مي‌تواند از اين ميزان به مشتركان ديگر شارژ بفروشد. به گفته‌ي او براي اين منظور دفاتري مشخص و معين شدند كه به صورت پايلوت اين سرويس در آن‌ها ارايه مي‌شود. وي ياد آور شد: پيش‌بيني‌هاي لازم را به‌ويژه براي مشتركان خود انجام داديم؛ اما به دليل اين كه اين طرح‌ها در سيكل اداري بايد به مقامات ذي‌صلاح ارائه شده و بعد از آن به تصويب برسند، كار مدتي به طول خواهد انجاميد. مدير كل رايانه و محاسبات شركت ارتباطات سيار در بخشي از سخنان خود يادآور شد: مشتركان سيم‌كارت‌هاي اعتباري اپراتور اول در حدود چهار ميليون و 700 هزار نفرند.

منبع : ایسنا

خود درماني يكي از مهمترين علت هاي تداوم درد است

يك متخصص در تشخيص و درمان درد با بيان اينكه خود درماني در بين مردم ايران بسيار شايع است، گفت: خود در ماني يكي از علل عمده طولاني و مزمن شدن دردها به شمار مي رود. به گزارش موج، دكتر "قاسم قارون" متخصص درد از كشور آلمان و موسس اولين كلينيك درد در ايران با بيان اين مطلب افزود: بسياري از مردم با احساس درد به خود در ماني و گرفتن مشاوره از اطرافيان مي پردازند. اين در حالي اس كه درد نيز همانند كبودي، قرمزي، تب و ساير علايم، علامت وجود بيماري هايي در بدن است كه بايد به موقع و به طور تخصصي تشخيص داده شود تا بتوان روش درماني مناسب را به كار برد. دكتر قارون گفت: عدم تشخيص علت دقيق درد باعث مزمن شدن درد مي شودو همچنين باعث مي شود در زماني كه فرد به خود درماني مي پردازد بيماري پيشرفت نمايد. اين متخصص تشخيص و درمان درد ياد آور شد درد علت هاي مختلفي مي تواند داشته باشد كه به منظور درمان موثر آن بايد با ديدي جامع نگر و كلي انسان را مورد بررسي قرار داد. وي گفت: گاهي درد به علت عدم تحمل غذايي و به عبارتي حساسيت غذايي ايجاد مي شود كه بايد با مشاركت خود بيمار به تشخيص عوامل ايجاد كننده درد پي ببرد. همچنين گاهي يك درد در نتيجه تغييراتي كه در محيط زندگي فرد ايجاد شده و يا در نتيجه نگراني هاي او بروز مي كند ممكن است ظاهراًَ هيچ ارتباطي بين اين قضايا وجود نداشته باشد ولي با يديد جامع مي توان به آن پي برد. دكتر قارون با بيان اينكه مهمترين نكات قابل توجه در درهاي مزمن تشخيص و درمان است گفت: اين دردها معمولاً با تشخيص غلط داده مي شوند كه به دنبال آن درمان غلط به كار برده مي شود و يا اينكه درمان هاي كلاسيك موجود قادر به درمان آنها نيست. به گفته وي با پيشرفت هايي كه در روش هاي درمان ايجاد شده، هنوز هم بسياري افرادهستند كه در سنين فعال زندگي، كار و فعاليت اجتماعي خود را از دست مي دهند و يا اينكه به بازنشستگي زودرس مي رسند. دكتر قارون كه متخصص تشخيص و درمان درد از كشور آلمان است گفت: سالانه سه هزار نفر در آلمان به علت عدم كنترل درد و ناتواني در تحمل درد اقدام به خود كشي مي كنند. وي افزود: اين در حالي است كه ميزان مرگ و مير ناشي از ايدز در همين كشور نصف اين رقم يعني حدود 1500 نفر در سال است. متخصص تشخيص و درمان درد ياد آور شد: عدم تشخيص علت دقيق درد و نداشتن ديد جامع در درمان مهمترين علت كنترل نشدن دردها است.

منبع : خبرگزاری موج

/ 3 نظر / 3 بازدید
سيد عليرضا شمس نيا

سلام وبلاگ خوبی دارید من نیز یا مطلب آخرین .... سایت برگزاری انتخابات رایانه ای مجلس هشتم هک شد در وبلاگ شـمـسـه منتظر پیامتان هستم .

آرش

با عرض سلام. داستاهای تخیلی من و اژدها با داستان "نجات درخت کهن: خوان اول - افسانه غورباقه طلایی" به روز شد.

آزادی - برابری

دوستان، علی رغم فشارهای امنیتی و بازداشتهای گسترده، دانشجویان آزادی خواه و برابری طلب تجمع خود را به مناسبت روز دانشجو (16 آذر) در دانشگاه تهران هرچه با شکوه تر برگزار کردند. دانشجویان آزادی خواه و برابری طلب اعلام میدارند که تا آزادی کامل تمامی دانشچویان دستگیر شده از پای نخواهند نشست. برای کسب آخرین اخبار و گزارشها از تجمع روز 3 شنبه و وضعیت دستگیر شدگان، از وبلاگ ما دیدن فرمایید.