مطالعات ایجاد بازارچه مرزی در فریدونکنار تصویب شد

فرماندار فریدونکنار از تصویب مطالعات ایجاد بازارچه مرزی در شهرستان ساحلی فریدونکنار خبر داد.

به گزارش مهر امید نیک نژاد صبح امروز سه شنبه در نشست خبری در فرمانداری اظهار داشت: اجرای طرح بازارچه مرزی نقش اساسی در ارتقا اقتصادی و توسعه گردشگری منطقه خواهد داشت.

وی خاطرنشان کرد: ایجاد بازارچه مرزی از مصوبات سفر دولت به شهرستان فریدونکنار بوده که با تصویب این طرح به زودی مطالعات ایجاد بازارچه مرزی در فریدونکنار آغاز می شود.

فرماندار فریدونکنار با اشاره به اینکه با تعامل دستگاه های اجرایی و به کارگیری از افراد متفکر و صاحب نظر در جهت ارتقا گردشگری، اشتغالزایی و بازرگانی شهرستان گامهایی صورت گرفته است، عنوان کرد: مجوز احداث سه مجتمع گردشگری در فریدونکنار دریافت شده است.

نیک نژاد بیان داشت: با توجه به سواحل بکر فریدونکنار و استعدادهای بالقوه در منطقه می توان با ایجاد شهرک صنعتی در مسیر درآمد زایی برای شهرستان برنامه ریزی کرد.

وی با بیان اینکه فرمانداری در حمایت از سرمایه گذاران بخشهای مختلف شهرستان مصمم و جدی است، افزود: سرمایه گذاری در بخش گردشگری فریدونکنار سودآور است.

فرماندار فریدونکنار توجه به توسعه مازندران در بحث گردشگری در سند چشم انداز بیست ساله نظام را بسیار مهم دانست و خاطرنشان کرد: استفاده بهینه مردم کشور و اشتغالزایی دو پیامد مهم و خوب جذب و هدایت گردشگران است.

وی با بیان اینکه در سال گذشته 270 طرح اشتغالزا با اعتباری بالغ بر 23 میلیارد و 700 میلیون ریال در شهرستان فریدونکنار انجام شده است، اظهار داشت: با راه اندازی طرحهای فوق که در بخشهای گردشگری، تولیدی، مسکن، صنایع بسته بندی و کشاورزی بوده برای 130 جوان منطقه شغل ایجاد شد.

نیک نژاد از برخورد با اشخاصی که تسهیلات بنگاه های زودبازده را غیر از اهداف اشتغالزایی مصرف می کنند خبر داد و یادآور شد: تسهیلات این بنگاه ها باید در محل خود صرف شود و نظارت بر این امور در دستور کار قرار دارد.

فرماندار فریدونکنار در خصوص بحث گردشگری منطقه نیز گفت: در دور دوم سفر دولت به استان، ساحل فریدونکنار به عنوان منطقه نمونه گردشگری انتخاب که با تعامل دستگاه های اجرایی برای تحقق این طرح بزرگ ملی باید تلاش کرد.

/ 1 نظر / 9 بازدید
منتقد همیشگی

خدا کند راست باشد. ما امیدواریم، شما هم امیدوار باشید. ظهور آقا نزدیک است. منتقد از گوآنجو - چین