پیش‌بینی تولید ۳۳ هزار تن شلتوک برنج در فریدونکنار

مدیر جهادکشاورزی فریدونکنار میزان تولید شلتوک برنج در این شهرستان را حدود ۳۳ هزار تن پیش بینی کرد.

به گزارش فارس حسن رزاقی در نشست مطبوعاتی با خبرنگاران این شهرستان با اشاره به اینکه مدیریت جهادکشاورزی شهرستان فریدونکنار تولید 32 هزار و 560 تن شلتوک برنج را در این شهرستان پیش‌بینی می‌کند، اظهار کرد: مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان فریدونکنار پیش‌بینی می‌کند که امسال از کل اراضی شالیزاری این شهرستان که حدود 6 هزار و 200 هکتار وسعت دارد این میزان شلتوک تولید شود.

وی با بیان اینکه پیش‌بینی می‌شود در مجموع این اراضی حدود 33 هزار تن شلتوک برداشت شود که این میزان شلتوک، نیاز برنج حدود 560 هزار نفر را تامین می‌کند، افزود: پیش‌بینی می‌شود که در حدود 500 هکتار از اراضی شالیزاری این منطقه، زیر عملیات کشت مکانیزه برنج قرار گیرد. 

مدیر جهادکشاورزی شهرستان فریدونکنار تصریح کرد: انجام مشاوره‌های فنی و ارائه آموزش‌های لازم در زمینه مکانیزاسیون، اقدامات جهاد کشاورزی شهرستان است که در این راستا پیش‌بینی می‌شود امسال حدود 500 هکتار از اراضی شالیزاری این شهرستان به صورت مکانیزه کشت شود.

وی از ارسال پیامک به دامداران فریدونکناری برای جلوگیری از شیوع بیماری تب مالت خبر داد و خاطرنشان کرد: مدیریت جهادکشاورزی شهرستان فریدونکنار با ارسال پیامک به دامداران منطقه توصیه کرد که بهترین راه حل به منظور جلوگیری از شیوع بیماری تب مالت، جوشاندن شیر محلی به مدت 15 دقیقه است. 

به گفته مدیر جهادکشاورزی شهرستان فریدونکنار به منظور جلوگیری از شیوع و گسترش بیماری‌های مشترک انسان و دام از جمله بیماری رنج آور و پر هزینه تب مالت، با ارسال 800 پیامک به دامداران منطقه توصیه شده که برای جلوگیری از ابتلا به بیماری تب مالت از شیر و محصولات لبنی پاستوریزه استفاده کنند و در صورت استفاده از شیر محلی آن را به مدت 15 دقیقه بجوشانند و همچنین بدون دستکش به جنین، جفت و ترشحات دام دست نزنند.

/ 0 نظر / 25 بازدید