فعالیت‌های فرهنگی در امامزاده‌های فریدونکنار افزایش یافت

رئیس اداره اوقاف فریدونکنار و بابلسر گفت:‌ فعالیت‌های فرهنگی در امامزاده‌های فریدونکنار و بابلسر افزایش یافت.

به گزارش فارس حجت‌الاسلام مصطفی سیفی‌کناری ظهر دیروز در جمع خبرنگاران خواستار توجه مسئولان به امامزاده محمد فریدونکنار شد و اظهار داشت: نباید اجازه داد این مکان مقدس به همین حالت متروکه باقی بماند.
وی افزود: فعالیت‌های فرهنگی در امامزاده‌های منطقه به صورت چشمگیری افزایش یافته است و به‌ زودی تشکل‌های فرهنگی دانشجویان نیز تشکیل می‌شود.
سیفی‌کناری گفت: برای برگزاری مراسم‌های مذهبی پیش رو به ‌ویژه ایام فاطمیه و نیز به ‌مناسبت هفته معلم پوسترهایی با مشارکت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی تهیه شده است که نسبت به پخش و نصب آنها اقدام می‌کنیم.
وی از طراحی سایت اینترنتی امامزاده ابراهیم در آینده‌ای نزدیک خبر داد و تصریح کرد: اعتبار ساخت مصلای نماز جمعه بابلسر حدود 3 میلیارد ریال جذب شده است‌.
سیفی‌کناری آخرین اعتبار تخصیص یافته به اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان‌های فریدونکنار و بابلسر را معادل 50 میلیون ریال برای ترمیم و ساخت مسجد جامع روستای خرد مرد بابلسر دانست و تصریح کرد: ایجاد واحد فرهنگی در بقعه و تجهیز امکانات فرهنگی در امامزاده‌ها از اهداف اساسی ما در بحث فعالیت‌های فرهنگی به شمار می‌رود.
وی در بخش دیگری از سخنانش از تامین برخی کتب مورد نیاز بقاع با همکاری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی خبر داد و خاطر‌نشان کرد: در بقاع بخشی به ‌عنوان کتابخانه بقاع دایر است که اداره اوقاف و امور خیریه خود را ملزم می‌داند درصدد تجهیز آن برآید.
سیفی‌کناری از مسئولان شهرستانی فریدونکنار خواست تا امامزاده محمد این شهرستان را دریابند و اجازه ندهند به همین حالت متروکه باقی بماند، چرا که برای مردم مکان امامزاده‌ها بسیار مهم است و باید محیط امامزاده‌ها را چنان مهیا ساخت که وقتی مردم وارد آن می‌شوند، فقط برای ادای احترام، خواندن آیه و نماز نباشند و محیط امامزاده بتواند بر عقاید و روان آنها تاثیر مثبت داشته باشد.
این مسئول با بیان اینکه امامزاده‌ها محل نشر افکار و عقاید فرهنگی و دینی هستند، اظهار داشت: گسترش فعالیت‌های فرهنگی و دینی بر پایه اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی با نگاه ویژه مردم و مسئولان به امور امامزاده‌ها امکانپذیر است.
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه فریدونکنار و بابلسر بیان داشت: طرح جذب خادم افتخاری به منظور حل مشکلات نیروی انسانی داخلی در امامزاده ابراهیم شهرستان بابلسر اجرایی شد که با استقبال فراوان و شایسته جوانان همراه شد و به ‌زودی در امامزاده‌های منطقه این طرح اجرایی می‌شود تا بار مسئولیت سنگین خادمان امامزاده‌ها سبک‌تر شود.

/ 0 نظر / 9 بازدید