70 درصد برق مصرفی فریدونکنار خانگی و عمومی است

مدیر توزیع برق فریدونکنار گفت: 70 درصد برق مصرفی فریدونکنار خانگی و عمومی است.

محمد‌اسماعیل اسفندیان امروز در گفتگو با فارس اظهار داشت: 11 مدرسه مقطع راهنمایی شهرستان به منظور توزیع لامپ‌های کم‌مصرف 23 وات هدف‌گذاری شده بودند که این طرح در راستای تحقق بخشیدن اصلاح الگوی مصرف اجرایی شده است.
وی با اشاره به اینکه 70 درصد مصرف نیروی برق در شهرستان متعلق به مصارف خانگی و عمومی است، تصریح کرد: باید از لامپ‌های کم مصرف به جای لامپ‌های رشته‌ای استفاده شود.
اسفندیان خواستار انتخاب دقیق و صحیح لوازم خانگی شد و گفت: باید لوازم خانگی انتخاب شود که دارای کمترین ضریب مصرف باشند.
وی درباره رعایت مصرف انرژی اظهار داشت: برای انعکاس بهتر نور باید رنگ‌های شفاف برای اتاق‌ها و پرده‌های درونی استفاده شود و به‌ منظور تابش بیشتر نور لامپ‌ها، هر چند وقت یکبار تمیز شوند و لاستیک‌های در یخچال‌ها و فریزرها به ‌صورت مداوم تمیز و تعویض شوند.
مدیر امور توزیع برق شهرستان فریدونکنار افزود: در زمان پیک بار که از ساعت 19 عصر تا 24 شب است، از لوازم پرمصرف مانند کولر، اتو، لباسشویی و بخاری برقی استفاده نشود و عایق کاری در و پنجره‌ها نیز از دیگر راه‌های بهینه‌سازی مصرف انرژی به ‌شمار می‌رود.
وی خاطر‌نشان کرد: در سال 88 تمام روشنایی‌های معابر شهرستان به‌ صورت یک در میان روشن می‌شود و لامپ‌های رشته‌ای 125 و 250 وات معابر نیز به لامپ‌های 50 و 70 وات کم‌مصرف تبدیل شده است.
اسفندیان از توزیع بروشورهای تبلیغاتی مزایای استفاده از لامپ کم‌مصرف در شهرستان خبر داد و افزود: به دانش‌آموزان 11 مدرسه مقطع راهنمایی فریدونکنار یک لامپ کم‌مصرف 23 وات هدیه شده است.
وی با بیان اینکه در سال گذشته بیش از یک میلیون و 200 هزار شعله لامپ کم‌مصرف از سوی شرکت توزیع برق استان بین شهروندان مازندرانی توزیع شده است، اظهار داشت: 27 هزار لامپ کم‌مصرف در سال 87 به‌ صورت یارانه‌ای میان شهروندان فریدونکناری توزیع شده است.
مدیر امور توزیع برق فریدونکنار با اشاره به اینکه حدود 30 درصد مصارف انرژی برق در بخش صنعت و 70 درصد در بخش خانگی و عمومی است، بیان داشت: برای تشویق مردم به ‌ویژه مغازه‌داران به‌ منظور استفاده از لامپ‌های کم مصرف گام بر می‌داریم.

/ 0 نظر / 19 بازدید