170 هیئت مذهبی در فریدونکنار فعالیت می‌کنند

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان فریدونکنار گفت: 170 هیئت مذهبی در فریدونکنار و روستاهای منطقه فعالیت می‌کنند.

به گزارش فارس حجت‌الاسلام عبدالعلی علی‌تبار پیش از ظهر امروز سه شنبه در جلسه کمیته فنی هیئت‌های مذهبی فریدونکنار اظهار داشت: هیئت مذهبی نقش بسزایی در معرفی شخصیت اهل بیت (ع) و اهمیت نماز به‌ ‌ویژه برای جوانان و نوجوانان دارد.
وی بیان داشت: اداره تبلیغات اسلامی شهرستان فریدونکنار با زیر پوشش قرار دادن 170 هیئت مذهبی در سطح شهرستان و روستاهای اطراف توانست حامی و پشتوانه این هیئت ها در بعد مادی و معنوی باشد.
علی‌تبار شکل‌گیری شورای هیئت مذهبی شهرستان و فعال شدن آنرا بسیار مهم دانست و افزود: برطرف‌ کردن مشکلات هیئت های مذهبی گامی موثر در پیشرفت اهداف معنوی آنهاست.
وی تصریح کرد: اداره تبلیغات اسلامی با همت شورای هیئت مذهبی و مساعدت و همکاری به جا و سازنده شورای اسلامی شهر و شهرداری فریدونکنار توانست برای نخستین بار اعتبارات فرهنگی به منظور حمایت از هیئت های مذهبی جذب کند.
رئیس اداره تبلیغات اسلامی فریدونکنار تشکیل هیئت دانش‌آموزی دبیرستان پسرانه شهید جهانیان شهرستان را از مهم‌ترین فعالیت‌های تشکل‌های دینی این اداره برشمرد و افزود: در سال 87 با اعتباری معادل 20 میلیون ریال توانستیم نسبت به شکل‌گیری مراسم‌های مذهبی در مدارس منطقه سهیم باشیم.
وی از پرداخت کمک هزینه برنامه‌های اردویی برای اعزام هیئت مذهبی شهرستان به مناطق زیارتی و سیاحتی به عنوان مهم‌ترین برنامه‌های سال جاری اداره تبلیغات اسلامی فریدونکنار خبر داد.
علی‌تبار با اشاره به اینکه برنامه دعا و زیارت نامه‌ها در سطح شهرستان به صورت منظم و دایمی برگزار می‌شود از مردم فهیم خواست تا با حضور خود موجب رونق بخشیدن برنامه‌های مذهبی شهرستان شوند.

/ 0 نظر / 7 بازدید