خیرین مدرسه ساز فریدونکنار تجلیل شدند

16 خیر مدرسه ساز فریدونکنار روز یکشنبه در ششمین آیین نکوداشت خیران مدرسه ساز این شهرستان مورد تجلیل قرار گرفتند.

به گزارش ایرنا این خیران شامل اهدا کنندگان زمین ، احداث کنندگان مدرسه و نیز خیرینی بودند که تعهد ساخت مدرسه ای را برعهده گرفتند.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان فریدونکنار در این مراسم با بیان اینکه ملت ایران دارای شایستگی و توانایی برای الگو بودن در برپایی یک زندگی سعادتمند هستند، اظهار کرد: برای اینکه ملتی الگو در دنیا باشیم نیازمند فرهنگ، انسان های فرهنگی، متعالی و عالم هستیم.

سیدعظیم اسماعیل زاده با اشاره به اینکه تا امروز هیچ چیز نتوانسته جای تعلیم و تربیتی را که در مدارس ارائه می شود بگیرد، افزود: کمال و تربیت متعالی موجب افتخار، عزت و بزرگی انسان ها است.

وی گفت: این افتخار با توسعه دانش دست یافتنی است و خیران فراهم کننده زمینه رشد و توسعه کشور و فضاهای آموزشی برای سرمایه های انسانی هستند.

وی با تاکید بر اینکه بدون تردید سهم خیران در توسعه کشور چشم گیر است و دارایی خود را صرف خدمت به فرهنگ و مدرسه سازی می کنند،گفت: خیران مدرسه ساز مهم ترین رکن توسعه زیرساخت های علمی کشور هستند.

اسماعیل زاده با اشاره به کمبود منابع دولتی، استفاده از ظرفیت خیران مدرسه ساز را تنها گزینه برای گسترش فضاهای آموزشی دانست و اضافه کرد: خیران مدرسه ساز یکی از عوامل مهم در تحقق اقتصاد مقاومتی هستند.

وی ادامه داد: نهضت مدرسه سازی نباید متوقف شود و باید دقت داشت که در ساخت مدارس جدید تمامی نیازمندی های روز مدارس از نظر علمی و با در نظر گرفتن فضاهای ورزشی، آزمایشگاهی و نرم افزاری مورد توجه قرار گیرد.

مدیر آموزش و پرورش فریدونکنار ادامه داد:بیشتر موفقیت های علمی کسب شده در کشور را مدیون عملکرد خوب خیران مدرسه ساز هستیم و اگر دانش آموزان در استان، کشور و جهان می درخشند به دلیل خدمات شایسته خیران است.

وی با تاکید بر اینکه با هر کلاس درسی که در کشور ساخته می شود، آسیب های اجتماعی کاهش پیدا می کند، اظهار کرد: به دنبال ایجاد پیوند عمیق بین خیران و آموزش و پرورش و خواهان وفاق شهرستانی بین همه مسئولان برای رفع مشکلات و کمبود ها و گسترش این عمل نیک هستیم.

اسماعیل زاده خیران را بسترساز جامعه ای سالم برای ساختن انسان های متعالی دانست و ادامه داد: با تربیت انسان های صاحب خرد و صلاحیت، اصیل، عاقل، فرزانه و شایسته می توان در رشد و توسعه ایران اسلامی تأثیرگذار بود.

/ 0 نظر / 23 بازدید