برنده کیست؟

همچنانکه قابل پیش بینی بود مناظره آقایان کروبی و احمدی نژاد مناظره ای داغ و جذاب از آب درآمد. از آن جهت که هر دو کاندیدا تلاش نمودند تا هر چه در چنته دارند رو کنند تا بتوانند بر رقیب غلبه نمایند.

این مناظره از دیدگاه نویسنده از چند جهت قابل تامل است که در ذیل به آنها اشاره می گردد:

1)   با توجه به اینکه آقای احمدی نژاد در مناظره جنجالی با مهندس موسوی دولتهای قبل از خود را به فساد مالی متهم کرده و دولت خود را به عنوان مجموعه ای سالم و فاقد هر گونه سوء استفاده مالی قلمداد نمود که درصد جلوگیری از دست اندازی به بیت المال است، شبهات مطرح شده از سوی آقای کروبی همچون پرونده های مالی استانداری اردبیل، شهرداری تهران و موضوع یک میلیارد دلار مطرح شده از سوی دیوان محاسبات کشور، وجهه شخصیت آقای احمدی نژاد و دولت متبوعش را تا حدودی مورد سوال و شبهه قرار داد.

2)   تاکید آقای احمدی نژاد بر زیر سوال رفتن شخصیت همسر ایشان در روزنامه اعتماد ملی(روزنامه آقای کروبی) نشان دهنده توجه آقای احمدی نژاد به اشتباه صورت گرفته در مناظره قبلی در پیش کشیدن نام خانم رهنورد(همسر آقای موسوی) بود چرا که ایشان در مناظره شب گذشته از این موضوع به عنوان حربه ای برای خرده گیری بر کروبی استفاده نمود.

3)      تاکید دو طرف مناظره به فساد مالی و زیرسوال بردن یکدیگر، تنها یک عایدی برای مردم داشت و آن بی اعتمادی به دولتمردان بود.

/ 1 نظر / 4 بازدید

فقط دکتر احمدی نژاد