فاز اول بندر فريدونکنار تا پايان سال راه اندازی می شود

معاون فني استانداري مازندران خبر داد
بهره‌برداري فاز اول بندر فريدونكنار تا پايان سال
 

به نوشته روزنامه دنياي اقتصاد، بندر فريدونكنار براي توسعه فعاليت‌ها نيازمند ايجاد گمرك است كه اقدامات لازم در اين زمينه صورت گرفته است. 296573200.jpg

عبدالرضا دادبود، معاون فني استانداري مازندران با بيان مطلب فوق افزود: با اعتبارات در نظر گرفته شده در حال حاضر مشكلات عمده اين بندر در زمينه استفاده تجاري و صادرات و واردات كالا با كشورهاي حاشيه درياي خزر حل شده است.
وي از استقرار بخش‌خصوصي در اين بندر خبر داد و اظهار اميدواري كرد: با توجه به مراحل ساخت طرح بندر، شاهد توسعه زيرساخت‌ها
در حد كارآمدي بندر باشيم و بندر فريدونكنار جايگاه خاص خود را بيابد.
دادبود مهمترين اصل كارآمدي بندر فريدونكنار را اتصال به محورهاي ترانزيتي اعلام كرد و افزود: يكي از اصول اتصال بندر فريدونكنار به محورهاي ترانزيتي اتصال بندر به راه موجود دوبانده آمل است كه امكان اتصال و دسترسي به محورهاي ترانزيتي از اين طريق برقرار خواهد شد.
وي تصريح كرد: توسعه زيرساخت‌هايي از اين قبيل به بخش‌خصوصي كمك خواهد كرد و اميدواريم بتوانيم فاز اول اين طرح را تا پايان سال‌جاري به بهره‌برداري برسانيم.
دادبود با بيان اينكه هر كدام از سه بندر استان مازندران به دلايلي از قبيل جاده‌هاي دسترسي به طور جداگانه تعريف مي‌شوند، افزود: بندر نوشهر با توجه به نزديكي به آزادراه تهران- شمال نيازمند اين است كه با كمترين زمان و بيشترين امكانات به آزادراه تهران- شمال وصل شود كه قطعا به نفع بندر براي تجارت دريايي است و توسعه آن را به دنبال خواهد داشت.
وي در رابطه با بندر اميرآباد نيز گفت: بخش‌هاي مختلفي در نظر گرفته شده است و چندين راه دسترسي به اين بندر پيش‌بيني شده كه يكي از اين راه‌ها راه اتصال مازندران به سمنان است كه راه را براي اتصال به تهران و جنوب كشور نيز هموار مي‌كند، ضمن اينكه توسعه اين راه براي اتصال شرق به غرب نيز در دستور كار قرار دارد. معاون فني استاندار درباره برقراري مسافرت از طريق دريا با كشورهاي حاشيه درياي خزر نيز گفت: اين مساله در حال بررسي است، جلساتي نيز توسط سازمان بنادر و كشتيراني و سازمان گردشگري در اين باره برگزار شده است و آمادگي براي انجام مسافرت‌هاي دريايي در درياي خزر وجود دارد.

به نقل از وب لاگ: فریدونکناریهای مهاجر

 

/ 1 نظر / 3 بازدید
سيد عليرضا شمس نيا

سلام با مطلب اگه بدونی ! اگه بدونی ! در وبلاگ شـمـسـه منتظر پیامتان هستم . وبلاگتان را هم دیدم جالب بود موفق باشید