گردشگری دریایی حلقه‌ مفقوده فریدونکنار در جذب گردشگر

مسئول نمایندگی میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری فریدونکنار گفت: گردشگری دریایی همواره حلقه‌ای مفقوده در میان سایر بخش‌های گردشگری است که حتی زیرساخت‌های آن نیز در منطقه وجود ندارد.

 

به گزارش فارس، غلامرضا چشمه‌نور در نشست بررسی راهکارهای توسعه صنعت گردشگری دریایی در نمایندگی میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری فریدونکنار اظهار کرد: صنعت گردشگری در دنیا از رشد قابل توجهی برخوردار است و باوجود بحران اقتصادی، تعداد گردشگران رشد چشم‌گیری داشته است.

وی افزود: در سال 2012 تعداد گردشگران دنیا برای نخستین‌بار از مرز یک‌میلیارد نفر گذشت و در حال حاضر این صنعت زمینه اشتغال حدود 225 میلیون نفر در سراسر جهان را فراهم کرده و 9 درصد از کل تولید ناخالص اقتصاد جهانی به آن وابسته است.

مسئول نمایندگی میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری فریدونکنار تصریح کرد: کشورهای منطقه آسیا و اقیانوسیه مقصد اصلی بخش قابل توجهی از گردشگران بوده که تعداد زیادی از آنان را گردشگران دریایی تشکیل می‌دهد.

وی‌ فعالیت‌های تفریحی و سرگرمی در محیط‌های دریایی دور از ساحل توسط گردشگران را در مسیر تحقق گردشگری دریایی مهم دانست و گفت: غواصی، سفرهای تفریحی، اسکی روی آب، جت‌اسکی، آکواریوم دریایی و ماهیگیری در آب‌های عمیق از مهم‌ترین جذابیت‌های گردشگری دریایی هستند.

چشمه‌نور با تاکید بر اینکه گردشگری دریایی به تجهیزات، امکانات و آموزش‌های خاصی نیاز دارد، اظهار کرد: بسیاری از کشورهای کوچک حوزه خلیج‌فارس تنها با داشتن چندصد متر نوار ساحلی به قطب توریسم دریایی در منطقه تبدیل شده‌اند.

وی ادامه داد: فریدونکنار با دارا بودن 9 کیلومتر نوار ساحلی در دریای خزر و زیستگاه‌های بسیاری از پرندگان مهاجر، گونه‌های دریایی منحصر به فرد، زیباترین مناظر طبیعی شامل جنگل، دشت، تالاب‌ها و مزارع ظرفیت‌ها و ظرفیت بسیار بالایی برای گردشگری دریایی دارد.

مسئول نمایندگی میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری فریدونکنار بیان کرد: گردشگری دریایی همواره حلقه‌ای مفقوده در میان سایر بخش‌های گردشگری است که حتی زیرساخت‌های آن نیز در منطقه وجود ندارد.

وی بر لزوم ایجاد مکا‌ن‌های اقامتی و راه‌اندازی تورهای تفریحی با کشتی‌های کوچک برای توسعه صنعت گردشگری تاکید کرد و افزود: برگزاری تورهای غواصی، ایجاد پارک‌های دریایی و پرواز بر فراز دریا از محوری‌ترین راهکارهای عملیاتی توسعه صنعت گردشگری در منطقه است.

مسئول نمایندگی میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری فریدونکنار گفت: برگزاری مسابقات ورزشی آبی، فروش صنایع‌دستی، پرواز بادبادک‌ها، جشنواره‌های ساخت مجسمه‌های شنی، والیبال ساحلی و ماهیگیری از جمله فرصت‌های گردشگری دریایی است که علاوه بر جذب توریسم موجب آشنایی گردشگران با فرهنگ، آداب و رسوم ساحل‌نشینان شده و موجب پیشرفت و آبادانی منطقه می‌شود.

/ 1 نظر / 40 بازدید
همراه رایانه

همراه رایانه مرکز پاسخگویی به مشکلات رایانه ،اینترنت،موبایل به صورت شبانه روزی حتی روزهای تعطیل تلفن تماس9099070345 www.poshtyban.ir