تملک 7 واحد آپارتمان به نفع شهرداری فریدونکنار

شهردار فریدونکنار از تملک هفت واحد آپارتمان به نفع شهرداری فریدونکنار خبر داد.

خبرگزاری فارس: تملک 7 واحد آپارتمان به نفع شهرداری فریدونکنار 

 

علی خان‌بابایی در گفت‌وگو با فارس اظهار کرد: واحد حقوقی شهرداری فریدونکنار فعالیت خوبی دارد که مهم‌ترین آن تملک هفت واحد آپارتمان به نفع شهرداری این شهر می باشد.

وی از تملک چهار واحد آپارتمان در مجتمع جام جم 2، به مساحت هر کدام 95 مترمربع، یک واحد آپارتمان در مجتمع شالیزه5 به مساحت حدود 95 مترمربع، یک واحد آپارتمان شفیع‌پور به مساحت حدود 85 مترمربع و تملک یک واحد آپارتمان در ساختمان درنا بابت وصول عوارض ساختمانی به مساحت حدود 95 مترمربع خبر داد.

وی بازگشایی خیابان امام جنب کوچه شهید محمدنژاد، تملک و بازگشایی خیابان ولیعصر جنب شرکت نفت سابق و تملک و بازگشایی خیابان روبروی مسجد امام حسین (ع) از مالکان، به ارزش حدود 6 میلیارد ریال را نیز در این لیست عملکردی قرار داد.

خان‌بابایی بیان داشت: یک قطعه زمین در ضلع شمال شرقی پل میلاد، یک قطعه زمین به مساحت یک‌هزار مترمربع در 24 متری ساحلی طرح دریای شرق، یک قطعه زمین به مساحت سه هزار مترمربع در 24 متری ساحلی طرح دریای شرق و زمینی به مساحت 990 مترمربع در 24 متری ساحلی طرح دریای غرب تملک شده است.

این مسئول از توافق برای تعریض خیابان با مالکان مغازه‌های روبروی کوچه شهدای 24 خبر داد و تصریح کرد: با هیئت امنای تکیه امام حسن مجتبی (ع) به توافق رسیده و تملک ملک درباره تعریض خیابان ولیعصر شهر فریدونکنار انجام شده است.

وی از توافق برای اجرای تعریض خیابان و عقب‌نشینی و بازگشایی با مالکان خیابان شهید باهنر، توافق با مالکان خیابان ولیعصر جنب پل ضامنی برای بازگشایی معابر و حریم رودخانه، تحویل زمین به بخش خصوصی برای احداث باغ پرندگان به مساحت سه هزار مترمربع برای جذب توریست و استفاده شهروندان و تحویل زمین به کتابخانه عمومی به مساحت حدود دو هزار مترمربع برای اشاعه فرهنگ کتابخوانی در سطح شهر خبر داد.

شهردار فریدونکنار با بیان اینکه تحویل زمین به کتابخانه عمومی به مساحت حدود سه هزار مترمربع نیز انجام شد، بیان داشت: بهره‌برداری از زمین کشاورزی برای کشت محصول برنج در سه مورد به مساحت مجموع حدود 19 هزار مترمربع برای افزایش درآمد شهرداری فریدونکنار را نیز داشته‌ایم.

خان‌بابایی از واگذاری معوض به شهروندان بابت تملک و اجرای عقب‌نشینی در سه مورد به میزان حدود 34 هزار مترمربع در فریدونکنار خبر داد و اظهار کرد: قرارداد اجاره با نمایندگی ادارات از جمله مسکن و شهرسازی، صنایع‌دستی و گردشگری، کانون بسیج هنرمندان و بهزیستی منعقد شده است.

وی با اشاره با عقد قرارداد اجاره با گروه امید و پیام معتادان گمنام، خاطرنشان کرد: دو محل کسب به دلیل آلودگی و غیرقانونی بودن و فعالیت در کاربری مسکونی پلمب شده است.

شهردار فریدونکنار با تاکید بر لزوم جلوگیری از قطع اشجار در سطح این شهر، افزود: جلوگیری از تصرف عدوانی متصرفان در سطح شهر به‌ویژه در نوار ساحلی، بازگشایی محور روبروی فرزادشهر فریدونکنار و ساماندهی دکه‌های سطح شهر و تنظیم قرارداد جدید به مرحله اجرا رسیده است.

وی با بیان اینکه مطالبه وجه چک‌های برگشتی بابت وصول عوارض و نوسازی ساختمان در دستور کار واحد حقوقی شهرداری فریدونکنار قرار دارد، گفت: رسیدگی و پیگیری شکایت نقص رأی کمیسیون ماده 100 شهرداری در دیوان عدالت اداری، توقف عملیات اجرایی با توجه به رأی کمیسیون ماده 100 در خزرشهر جنوبی و الزام به تنظیم سند رسمی چند ملک در دادگاه عمومی و ایفای تعهد مالی از خوانده‌ها که منجر به صدور رای به نفع شهرداری شد، در همین راستا اجرایی شده است.

/ 1 نظر / 21 بازدید
نازي

يه وبلاگ طراحي کردم و تمام کسايي که وبلاگ خوب و باحال دارند رو دعوت به تبادل لينک کردم . از تو هم دعوت مي کنم به جمع ما بياي . منتظر حضورتم . باي