اجرای مراسم ذرت پاشی برای قوهای آوازه خوان در فریدونکنار

 مراسم ذرت پاشی قوهای آوازه خوان با حضور دوستداران حیات وحش و مسئولان در تالاب فریدونکنار برگزار شد.

 

به گزارش مهر، سالانه بیش از پنج هزار قطعه قوی آوازه خوان از مناطق مخلف جهان برای زمستان گذرانی به تالابهای مازندران سفر م

فرماندار شهرستان فریدونکنار از مهاجرت صدها گونه انواع پرنده های آبزی و کنار آبزی برای زمستان گذرانی به تالاب های این شهرستان خبر داد و گفت: به خاطر زمستان گذرانی قوهای مهاجر شاهد رونق گردشگردی در منطقه هستیم.

مهرداد ابراهیمی با اشاره به این که امسال تالاب های فریدونکنار میزبان بیش از سه هزار قطعه قو سفید فریادکش و درنای سیبری بوده است گفت: باید از ظرفیت مهاجرت پرندگان زمستان گذران به شکل اصولی و هدفمند برای جذب گردشگر زمستان بهره برد.

فرماندار فریدونکنار خاطرنشان کرد: برنامه های خوبی به جهت فراهم کردن مقدمات حضور مسافران و گردشگران در قالب تورهای گردشگری برای بازدید از منطقه حفاظت شده قوهای سفید مهاجر زمستان گذران در این شهرستان تدارک دیده شده است.

وی گفت: امروز  با حضور گردشگران داخلی و خارجی، مراسم ویژه قوهای سفید و درنای سیبری در حال برگزاری است و با حضور گردشگران داخلی و خارجی، سمن ها و سازمان های حامی محیط زیست، دوستداران طبیعت از سراسر کشور و دنیا و همچنین میزبانی مردم شریف فریدونکنار مراسم ویژه قوهای سفید و درنای سیبری برگزار شد.

وی افزود: همچنین در این مراسم از شهرهای مختلف استان و خارج استان، خودروهای اهدائی ذرت و گندم به تالاب های فریدونکنار اعزام شدند و مراسم غذا دادن دستی به قوها و دیگر گونه های نادر پرندگان توسط گردشگران داخلی و خارجی صورت گرفت.

/ 1 نظر / 20 بازدید