قایق‌های تفریحی فریدونکنار کددار می‌شوند

فرمانده انتظامی فریدونکنار گفت: در تابستان امسال قایق‌های تفریحی فریدونکنار کدگذاری می‌شوند.


به گزارش فارس صادق‌علی تقی‌زاده دیروز در جلسه سالم‌سازی طرح‌های دریا در فریدونکنار اظهار داشت: قایقرانانی که در سواحل فریدونکنار فعالیت می‌کنند باید از سوی نیروی انتظامی تعیین صلاحیت شوند و ضمن مشخص شدن ایستگاه ویژه‌ این قایق‌های تفریحی به‌زودی کدگذاری این قایق‌ها انجام می‌شود.
وی با بیان اینکه بعضی مواقع شنای مختلط در دو نقطه سواحل شهرستان و خارج از طرح‌های دریا صورت می‌گیرد(!!!)، خاطرنشان کرد: نصب تابلوی خطر مرگ در مناطق ممنوعه شنا بسیار مهم است که متاسفانه هنوز صورت نگرفته است.
وی بیشتر فوتی‌های ایام تابستان در سواحل و دریای فریدونکنار را در زمان توفانی بودن هوا دانست و افزود: زمانی که هوا توفانی می‌شود و پرچم مشکی برافراشته می‌شود نباید اجازه انجام شنا به مسافران داده شود و در این مواقع حضور ناجیان غریق بسیار الزامی است.
فرمانده انتظامی شهرستان فریدونکنار گفت: ایجاد روشنایی مطلوب در مسیر طرح‌های دریا و سواحل امری بسیار مهم تلقی می‌شود و در خیابان‌های گاز و پلاژ تا مسیر میدان ماهی به دلیل تردد و کثرت مسافران حیاتی‌تر است.
وی فضای چادرهای طرح‌های دریا را نامطلوب خواند و خاطرنشان کرد: در ایجاد و نصب چادرهای طرح‌های دریا به ویژه به منظور استفاده بانوان باید با مطالعه قبلی و پیگیری و نظارت جدی صورت بگیرد که متاسفانه به نظر می‌رسد دستگاه‌های متولی تا این لحظه به این امر خیلی توجه نکرده‌اند.
تقی‌زاده افزود: در سال گذشته شکایات مردمی متعددی از سوی مسافران و همشهریان فریدونکناری مبنی بر نبود جایگاه مناسب چادرهای طرح دریای بانوان انجام شده است و با وضعیت فعلی بعید نیست که چنین مشکلی را در این ماه‌ها نیز داشته باشیم.
وی با توجه به اینکه نظارت و تمامی امور مربوط به طرح‌های دریا در شهرستان فریدونکنار بر عهده شهرداری است از شهرداری فریدونکنار خواست تا این مورد را با جدیت پیگیری کند و در راستای رضایت مردم به ویژه گردشگران و مسافران قدم بردارد.

/ 1 نظر / 4 بازدید
غریب آشنا

واقعا فریدونکنار شهره ؟؟ یا بخشه؟؟