حجم مبادلات تجاری در بندر فریدونکنار تا 2 میلیون تن قابل افزایش است

مدیر کل بنادر و دریانوردی مازندران گفت: حجم مبادلات تجاری در بندر فریدونکنار تا 2 میلیون تن قابل افزایش است.

سید نبی صیدپور امروز در گفتگو فارس با بیان اینکه هم اکنون حجم ظرفیت تعریف شده در بندر فریدونکنار با عملیات زیر‌بنایی در حال اجرا حدود 700 هزار تن است، اظهار داشت: هم ‌اکنون سرمایه‌گذاری مناسبی توسط بخش خصوصی در این بندر در حال اجرا‌ست.
وی افزود: تاکنون سه ‌هکتار از 60 هکتار مساحت موجود بندر فریدونکنار شامل محوطه روباز، موج‌شکن، یدک‌کش، اسکله و باسکول با 40 میلیارد تومان سرمایه‌گذاری بهره‌برداری شد.
مدیر کل بنادر و دریا نوردی مازندران با بیان اینکه هم اکنون بخش خصوصی در برنامه‌ای چهار ساله در سطح بندر فریدونکنار آغاز به کار کرده است، تصریح کرد: در این طرح بزرگ اقتصادی در منطقه هم اکنون با ایجاد انبارهای بزرگ کاغذ و کالاهای انباری، آهن آلات، چوب، تخته، محوطه‌سازی، مخزن‌های سوخت و چند پست اسکله‌های جدید در حال اجراست.
صیدپور اضافه کرد: با بهره‌برداری کامل از این طرح‌ها حجم عملیات تخلیه و بارگیری در بندر فریدونکنار از مرز 2 میلیون تن در سال تا چهار سال آینده خواهد گذشت. 
وی با اشاره به اینکه هم‌ اکنون ظرفیت پهلوگیری کشتی‌ها در بندر فریدونکنار همانند دیگر بندرهای شمال کشور است، تصریح کرد: در بندر فریدونکنار کشتی‌هایی به ظرفیت 5 هزار تن قابلیت پهلوگیری دارد.
مدیر کل بنادر و دریا نوردی مازندران با اشاره به راه‌اندازی گمرک در بندر فریدونکنار عنوان داشت: این بندر پس از واگذاری به بخش خصوصی، تخلیه بیش از 33 هزار تن کالا از کشورهای حاشیه دریای خزر را به صورت آزمایشی ‌انجام داد.
بندر فریدونکنار نخستین بندر تجاری کشور است که در سال گذشته به بخش خصوصی واگذار شد.

/ 0 نظر / 3 بازدید