برگزاری مراسم سالروز دوم خرداد

همایش سالگرد دوم خرداد، بعدازظهر دیروز با حضور سید محمد خاتمی رییس بنیاد باران و حامیان مهندس میرحسین موسوی در ورزشگاه 12 هزار نفری آزادی و با حضور بیش از ١٧ هزار نفر برگزار شد.

همایش دوم خرداد در ورزشگاه آزادی

* مراسم در ساعت 16 و بیست دقیقه با سرود جمهوری اسلامی و قرائت قرآن کریم آغاز شد. در حالی که حاضران از ساعت‌ها قبل در ورزشگاه آزادی جمع شده و سرودهای مختلف از جمله «یار دبستانی» و «ای ایران» را به صورت جمعی می‌خواندند.

* سید محمد خاتمی، زهرا رهنورد، فائزه هاشمی و همسر شهید رجایی نیز از جمله شخصیت‌های سیاسی دوم خردادی حاضر در این مراسم بودند.

حضور خاتمی در همایش دوم خرداد

* حاضران در سالن در حالی که پلاکاردهایی حاوی شعارهای «مرگ بر دیکتاتور»، «زندانی سیاسی آزاد باید گردد»، «زندانی عقیده نمی‌خواهیم»، «آقای احمدی‌نژاد بای بای» و «بهمن 57، خرداد 76» در دست داشتند، از ساعتی قبل از شروع مراسم در حمایت از خاتمی و دوم خرداد شعار سر می دادند. همچنین جمعی از دانشجویان ملاردی نیز پارچه نوشته‌ای را حمل می‌کردند که روی آن نوشته بود: «کل دنیا یک کلام، ملاردی‌ها یک کلام، موسوی‌است والسلام»

* بر روی جلیقه‌ای که بر تن اعضای ستاد میرحسین موسوی و جوانان حامی وی بود، مهندس موسوی به عنوان روشنفکری دیندار و مدیری کارآمد با امضای سید محمدخاتمی معرفی شده بود. 

* مجری این برنامه جواد یحیوی بود، که در طول برنامه سخنانی را بیان می داشت. وی از جمله گفت: مردم ایران هوشیارتر از آن هستند که از یک سوراخ دوبار گزیده شوند.
وی همچنین گفت: آقای موسوی در صورت پیروزی تلاش دارند تا اگر نفت را بر سر سفره مردم نمی‌برند، لااقل نان را از آن نبرنند.

* یحیوی به عنوان اولین سخنران از امین‌زاده رییس ستاد اصلاح طلبان حامی میرحسین دعوت کرد تا برای مدت کوتاهی برای حاضران صحبت کند.
امین‌زاده نیز با بیان اینکه 12 سال قبل همه امکانات کشور در اختیار رقیب خاتمی که وی آن را کاندیدای حکومت معرفی کرد، بود، گفت: امروز نیز همه امکانات از جمله رسانه ملی در اختیار رقیب میرحسین قرار دارد. با این حرف امین زاده حضار شعار دادند:«20:30 حیا کن، اصلاحات رو رها کن»
امین‌زاده همچنین افزود: امروز بیشترین استفاده از ثروت ملی در راستای اهداف انتخاباتی می‌شود که دوباره حضار شعار دادند: «نصر من‌الله و فتح قریب، مرگ بر این دولت مردم فریب» همچنین «دولت سیب‌زمینی نمی‌خوایم، نمی‌خوایم»

* خانواده شهیدان باکری، جهان آرا، زین الدین، همت و شهید رجایی نیز در سالن حضور داشتند و پدر شهیدان جهان آرا نیز چند جمله‌ای در این مراسم سخنرانی کرد.

* قبل از دعوت از پدر شهیدان جهان آرا به تریبون سخنرانی، سرود «ممد نبودی ببینی» با همراهی حاضران در سالن پخش شد.

همایش دوم خرداد در ورزشگاه آزادی

* کیومرث پوراحمد کارگردان حامی میرحسین در این مراسم گفت: ما در چهار سال پیش اشتباه کردیم و اشتباه بزرگمان نیز این بود که با انتخابات قهر کردیم.

پوراحمد خاطر نشان کرد: امروز آشتی کردن با انتخابات از نان شب برای ما واجب‌تر است چراکه باید فقر و فحشا و دزدی و دروغ‌گویی از بین برود.

* کامپوزیا پرتوی (کارگردان) از دیگر سخنرانان این مراسم بود که به عنوان یکی از هنرمندان حامی مرحسین گفت: در طول 4 سال با هر سفر رییس جمهور و با هر سخنرانی او در تریبون‌های مختلف من احساس حقارت کردم.
وی ادامه داد: وقتی جواب روستاییان ما با تراول‌های 50 و 100 هزار تومانی داده می‌شود، باز من احساس حقارت می‌کنم.
پرتوی گفت: دولت در طول این چهارسال همه مسایل را با دروغ پنهان کرده و افزود: در طول این 4 سال یک آدم کوچولو من را کوچولو کرد و ما امروز منتظر 22 خرداد هستیم.
سخنان پرتوی با اهانت‌های مکرر حاضران در سالن نسبت به احمدی‌نژاد و دولت نهم همراه بود.

* حمید فرخ‌نژاد بازیگر حامی میرحسین نیز در این مراسم با بیان اینکه باید حواسمان جمع باشد تا اشتباه 4 سال قبل را تکرار نکنیم، اظهار داشت: داستان ما مانند آن خاله سوسکه است که به کتک خوردن و تحقیر شدن عادت کردیم و امروز کسی را می‌خواهیم که دروغ نگوید و ما را کتک نزند.

* محمد نعیمی‌پور عضو شورای مرکزی مشارکت نیز در این مراسم گفت: در دوران اصلاحات برخی افراد کوچک در خارج از دولت به صورت دولت اصلاحات پنجه می انداختند و ناجوانمردانه و غیر قانونی روزنامه‌ها را به صورت فله‌ای توقیف می‌کردند و امروز که بعد از 5 سال روزنامه یاس نو رفع توقیف شد، اینبار دولت بود که نتوانست حتی یک شماره این روزنامه را تحمل کند و توسط وزارت ارشاد مجددا تعطیل شد.
با این سخنان نعیمی پور، حضار در سالن شعار دادند: «ننگ ما ننگ ما وزیر فرهنگ ما»

* بهاره رهنما از بازیگران حامی میرحسین نیز طی سخنان کوتاهی اظهار داشت: باید برای اولین بار کاری کنیم تا یک رییس جمهور دوبار رای نیاورد. وی نتیجه این بازی را برای دوم خردادی‌ها، «برد» دانست.

* لیلی رشیدی نیز با اعلام حمایت از میرحسین موسوی گفت: من به ایشان رای می‌دهم چون خاتمی از او حمایت می کند.
وی افزود: ما نمی‌خواهیم کودکان ما هر شب با یاد جنگ و سلاح هسته‌ای بخوابند و ما خواهان صلح هستیم.

* پگاه آهنگرانی از دیگر هنرمندان حامی میرحسین بود که پیشنهاد داد: روز 23 خرداد، باید جشن پیروزی اصلاح طلبان را در ورزشگاه 100 هزار نفری بگیریم.
وی با بیان اینکه من 4 سال است که به نمایشگاه کتاب نمی‌روم، افزود: باید اتفاقی بیفتد تا دوستان ما بتوانند پروانه نمایش بگیرند که حضار «شعار مرگ بر دیکتاتور» سر دادند.

* قبل از آغاز سخنان این بازیگران زن سینما، آنها پرچم ایرانی را به امضای خاتمی و رهنورد رساندند و بهاره رهنما این امضا را در صورت رای نیاوردن موسوی، نشانه زنده بودن اصلاحات عنوان کرد.

 * زهرا رهنورد، همسر شهید رجایی، کیومرث پوراحمد، فائزه هاشمی، سید محمد خاتمی و حمید خندان(خواننده) نیز از دیگر سخنرانان حاضر در این مراسم بودند که وقتی از همسر شهید رجایی دعوت شد تا برای سخنرانی پشت تریبون برود، حضار شعار دادند: «احمدی‌نژاد حیا کن، رجایی رو رها کن»
مجری برنامه در حالی که دختر هاشمی رفسنجانی را با عنوان یکی از چهره‌های «ایجادکننده فرصت‌های بزرگ اجتماعی برای بانوان» خطاب کرد، از او خواست تا برای حاضران در سالن سخنرانی کند.

/ 18 نظر / 30 بازدید
نمایش نظرات قبلی

هیچ غلطلی نمی توانید بکنید با همتون هستم. اگه می خواین شبونه تو ماشین کتک نخورید ساکت بشوید و صداتون هم در نیاد. اقای قجری دوستدارم حتما زمانی که می خوای بیای رو اعلام کنی تا تو جاده حسابت رو برسیم. رای دکتر احمدی نژاد تو فریدونکنار 100% هست و هیچ کسی هم نمی تونه اون رو تغییر بده حتی شماها اصلاح طلبای بدون اصلاح

ham vatan

age khaye dari age namos dari ,,, age sharaf dari mard basho khodeto moaarefi kon , adres bede ya shomare tamas bede bebin bache koni age harfi dari mese mard biya jolo ma khodemon kone alamo adamo pare kardim bad to vase ma khate neshon mikeshi ? be khodavandiye khoda peydat konam mifrestamet ye jai ke 7jado abadeto biyaran jolo cheshat, khodam joloye cheshat madaro khahareto mikonam haromzadeh, age fekr mikoni ma hich ghalati nemitonim bokonim,, age inghadr az khodet motmaeni pas biya jolo va khodeto neshon bede

مهدی قجری

از همه عزیزان خواهشمندم شان همدیگرو حفظ کنیم و از توهین به یکدیگه پرهیز کنیم

منتقد همیشگی

آدمهایی مثل شما هستن که شهر منو به لجن گشیدن. من هیچ حرفی ندارم که در پاسخ به شما بگم. در زیبایی کلام شما موندم. اگر روزی بفهمم که کی هستی شاید 10 دقیقه هم طول نکشه تا یه خط به نشان نفهمیت رو صورتت بکشم. این موضوع نیاز به حضور من در فریدونکنار نداره. با یک تلفن - با یک تلفن - با یک تلفن - 10 دقیقه - قول میدم بهت.

همین افراطیون بی ادب - فحاش - بی بوته و بی اصل و نسب باعث بیچارگی اصلاحات شده اند.دیگه به نام اصلاحات مطمئنا هیچ غلطی نمی توانید بکنید. با این کارتون و با این حرفها هم خودتون و هم این بچه سوسول(قجری) را بیچاره کردید. آقای قجری همین امروز فرداست که حکم اخراجت رو دریافت می کنی.شما اولین قربانی هستی نوبت بقیه هم می رسه.

ham vatan

aghaye montaghede hamishegi shoma ba mani ???? bebin in ashghal chiya dare migeeeeeeeeeeeeeeeee in lahn va harfa daghighan layegh va shayeste afade tarso va bozdeleeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee chera ke ina az khodeshon chizi nadaran ama chon be jaii vaslan daran zer zer mikonan bebin chi mige ,,, mige ekhraj ,,,,,,,,,,,,,, akhe dare zer mizaneeeeeeeeeeeeeeeeeeee ,,, dar zemn har ki ba man kar dare adres ya tamas bede ,, man to fereydonkenaram hamishe badesham kafiye ke yeki az in afrad ro shenasai konam ,,, yani khoda koneeeee , bad khodeton mifahmid ke chi karesh mikonam ,,, harf nemizanam ,, amal mikonam ,, har mikhad emtehan koneeee ye esm ye adres ya shomare tamas baram kafiyeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee

ham vatan

dar javabe on kesi ke jorat nadare hata esm ro coomentesh bezare bayad begam,, bi bote vo bi aslo nasab khodet in shomaha hastin ke keshvar ro be gand keshidin , on moghei ke ma to jebheha bodim ,,, on vaghti ke joloye tiro khompareye doshman bodim shoma kodom gori bodin on moghei ke ma be khatere defa az khako namosemon mijangidim on vaghti ke ma ozvi az badanemono ba jone del baraye rezaye khoda dadim shoma che gohi mikhordin shomaha ye kesaaaafatin ,,,, ye mosht adami bi khayeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee faghat peydat konam zendegito be atash mikeshaaaaaam haromzadeye kesafat

منتقد همیشگی

سلام بر مهدی قجری و سلام بر هموطن عزیز، این بنده خدا فکر کرده بزرگ شده و برای خودش کسی شده . اما خبر نداره همزمان که اون داشت بزرگ می شد یکی مثل هموطن داشت تو جبهه میجنگید و یه زمانی که باز هم بزرگ تر شد هموطن بعد از هشت سال تو جنگ بود و هنوز داشت میجنگید و این بنده خدا داشت تو فریدونکنار ... می داد. اگه شما بتونی آقای قجری رو اخراج کنی پس حتما من رو هم میتونی اخراج کنی؟؟؟ پس حتما این کار رو انجام بده... امااااااا اگه نتونی من و مهدی رو اخراج کنی به ولای علی خودم از دنیا اخراجت می کنم، تا یه حیوان وحشی و پست فطرت از شهرم و دیارم کم بشه. آخه حیوان ..... از زندگی و آزادی بویی بردی؟ از رفاه و آسایش چیزی سر در میاری؟ از آینده شغلی و زندگی فرزندانت چیزی می فهمی؟؟؟؟ به خدا نه ، اطمینان دارم.

منتقد همیشگی

نبو ووووووووووووووووووووووووووووووووووووو د

mojtabah

سلام، بر مبنای گزارش بانک مرکزی ۸۷ درصد دستمزد کارمندان و کارگران خرج هزینه‌های خوراکی میشود. سال گذشته این ۴۷ درصد بود. خدا‌را شکر انتخاب آقای احمدی‌نژاد واقعا وضع ما را تغییر داده.آقا محمود دکتر ،بسیجیها و پاسدارها انتخابات را با گلوله برای شما خریدند آیا این برو بچهای شما میتونند تورّم و اقتصاد هرج مرج و گرسنگی را هم با یک گلوله از بین ببرند؟ آیا گلوله‌های اینها میتونه اجاره من رو هم بده،برای خانواده من لباس بخره، خرج تحصیل بچه‌های من بشه؟ لعنت بر من و تمام کارگر‌هایی دیگری که به تو رای دادیم.خدا خودش رحم کند.