فعالیت 2 هزار کارگاه در فریدونکنار

رئیس اداره تأمین اجتماعی فریدونکنار از فعالیت 2 هزار و 161 کارگاه فعال در سطح این شهرستان خبر داد.

 خبرگزاری فارس: فعالیت 2 هزار کارگاه در فریدونکنار 

محمدعلی نصیری در گفت‌وگو با فارس گفت: کارگران مشمول قانون کار به‌صورت اجباری، کارفرمایان به‌ صورت اختیاری و مشاغل آزاد، رانندگان درون‌شهری و برون‌شهری، باربران و کارگران ساختمانی که دارای کارت مهارت هستند، بیشترین بیمه شدگان سازمان تأمین اجتماعی در شهرستان فریدونکنار هستند.

وی افزود: خادمان مساجد، زنان خانه‌دار، مربیان مهد کودک، زنان سرپرست خانوار مددجوی کمیته امداد، هنرمندان و نویسندگان، بسیجیان و صیادان نیز در لیست بیمه شدگان قرار دارند.

رئیس اداره تامین اجتماعی فریدونکنار تصریح کرد: تعداد مستمری‌بگیران و بازماندگان و از کار افتاده که از سازمان مستمری ماهانه برابر قانون دریافت می‌کنند یک‌هزار و 300 نفر است.

وی با بیان اینکه این افراد با افرادی که در تکفل دارند در مجموع بیش از سه هزار و 50 نفر هستند، بیان داشت: کل دفترچه‌های صادرشده در سال گذشته حدود 16 هزار و 500 فقره بوده است که به بیمه شدگان تحویل داده شد.

نصیری با تأکید بر اینکه دو هزار و 161 کارگاه فعال در این شهرستان وجود دارد، تعداد مستمری‌‍بگیران بیکار این نهاد را 127 نفر اعلام کرد.

وی اظهار داشت: تامین اجتماعی یک سازمان عمومی و غیردولتی است که بخش عمده منابع آن از محل حق بیمه با مشارکت بیمه‌شدگان و کارفرمایان و دولت تامین می‌شود.

به گفته رئیس اداره تأمین اجتماعی شهرستان فریدونکنار، ماموریت اصلی سازمان، صیانت از حقوق بیمه‌شدگان و پوشش بیمه‌ای برای اقشار جامعه و ارائه تعهدات و خدمات کوتاه مدت و بلند مدت است.

/ 0 نظر / 42 بازدید