برگزاری کلاس نجوم در فریدونکنار

مسئول پژوهشسرای فریدونکنار گفت: کلاس نجوم به‌ زودی در شهرستان فریدونکنار برگزار می‌شود.


به گزارش فارس حمزه‌علی شیرپور پیش از ظهر دیروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در دهمین جشنواره جوانان خوارزمی با 26 طرح علمی ـ تحقیقی و فنی ـ مهندسی در استان شرکت کردیم که 9 طرح به مرحله دفاعیه استانی راه یافتند و از این میزان سه طرح روبات فیلمبردار دریایی، بلوک قائمه و عایق صوتی حرارتی همراه با 20 طرح دیگر مازندران به مرحله کشوری راه پیدا کردند.
شیرپور بیان داشت: حضور دو تیم روباتیک پسر و دختر شهرستان به ‌عنوان نمایندگان استان مازندران در مسابقات کشوری، ثبت شش اختراع مخترعان جوان فریدونکناری و حضور 18 طرح در نمایشگاه اختراعات و ابتکارات از مهم‌ترین دستاوردهای نخبگان علمی فریدونکناری در سال گذشته بوده است.
وی اظهار داشت: در نمایشگاه تهران به ‌عنوان نماینده مازندران در بخش دستاوردهای 30 ساله نظام مقدس جمهوری اسلامی شرکت کرده ایم.
شیرپور با بیان اینکه در مسابقات روباتیک دانشجویان کشور نیز حضور داشته‌ایم، افزود: برگزاری کلاس‌های مختلف پژوهشی ـ تحقیقی، برگزاری کلاس‌های نانو تکنولوژی، برگزاری همایش تجلیل از برترین‌های روباتیک و جشنواره خوارزمی، چاب فصل‌نامه طلیعه پژوهش و برگزاری نمایشگاه پژوهشی ـ تحقیقی و دست‌ساخته‌ها از دیگر عملکردهای پژوهشسرای شهرستان فریدونکنار بوده است.
مسئول پژوهشسرای فریدونکنار اظهار داشت: برگزاری کلاس‌های نانو تکنولوژی، نجوم و روباتیک، برگزاری کنفرانس‌های علمی و پیگیری ثبت اختراع مخترعان منطقه از برنامه‌های راهبردی ما در سال 88 است.
وی با اشاره به اینکه تمام هزینه‌های امور مختلف در پژوهشسرا بیش از 50 میلیون ریال بوده است، خاطر‌نشان کرد: در سال جاری با توجه به عملکرد و فعالیت‌ها و نتایج شایان سال گذشته، نیازمند توجه ویژه مسئولان شهرستانی و استانی و جذب اعتبارات بیشتری هستیم.
شیرپور در پایان از حضور هشت دانش‌آموز فریدونکناری در مسابقات علمی آزمایشگاهی استان مازندران خبر داد و تصریح کرد: در سال جاری خواهان حضور ١٠٠ طرح در مرحله شهرستانی در مسابقات جشنواره خوارزمی هستیم.

/ 1 نظر / 4 بازدید
منتقد همیشگی

کلاس های نجوم و فضا و... اینطور چیزها برای همشهریان خوبه چون نیمی از جمعیت شهر ما فضا نورد هستند. امیدوارم از این کارهای فرهنگی و علمی و فضایی بیشتر انجام شود.