افتتاح سينما آزادی در ایام دهه فجر

رئيس حوزه هنري سازمان تبليغات اسلامي:

مجتمع فرهنگي سينمايي آزادي دهه فجر افتتاح مي‌شود

 

دكتر حسن بنيانيان رئيس حوزه هنري سازمان تبليغات اسلامي پس از بازديد از روند بازسازي سينما آزادي از افتتاح اين مجتمع فرهنگي سينمايي در روزهاي مياني بهمن‌ماه خبر داد.

azadi1.jpg 

به گزارش روابط عمومي سازمان تبليغات اسلامي، دکتر حسن بنيانيان همراه با جمعي از مديران ستادي حوزه هنري از مراحل پاياني ساخت مجمتع فرهنگي سينمايي آزادي شهر تهران بازديد کرد و از گشايش آن در دهه فجر امسال خبر داد.

سينما آزادي که روز جمعه 29 فروردين 1376 به طور کامل تخريب شده بود، پس از گذشت بيش از يک دهه از آن واقعه اين بار در شکلي نو و مدرن، آخرين تکنولوژي‌ معماري سينماهاي آپارتماني و امکانات به‌روز پخش صدا و تصوير را در معرض ديد مخاطبان قرار خواهد داد.

بنابر اين گزارش، اين مجتمع فرهنگي در زميني به مساحت 850 متر با زيربنايي 12 هزار متر مربعي پنج سالن را در خود جاي داده که گنجايش سالن اصلي آن بيش از 600 نفر و ظرفيت سالن‌هاي ديگر 160 صندلي است. به گفته کارشناسان، اين سينما در پخش تصوير و صدا از آخرين دستاوردهاي فني بهره برده و از طريق ارتباط لحظه به لحظه با سينماهاي دنيا مي‌تواند فيلم‌هاي ديجيتال را به نمايش بگذارد.

سيستم پخش صدا در اين سينما براي سبک‌هاي مختلف موسيقي و فرمت‌هاي متنوع سينمايي قابل تغيير و کنترل است و اتاق‌هاي فرمان پخش فيلم و کنسرت آن نيز از هم مستقل هستند. سيستم اطفا حريق هوشمند، 13 دستگاه پله برقي، دو آسانسور با ظرفيت 12 نفر، دو مسير راه پله براي دسترسي به طبقات و دستگاه اتوماتيک فروش بليت از ديگر امکانات اين مجمتع است.

رئيس حوزه هنري و عليرضا معيني‌بخش معاون اداري مالي حوزه در بازديد از اين مجمتع تاکيد کردند تلاش آنها تبديل سينما آزادي به پاتوق خانواده‌هاست. کلنگ احداث اين سينما با مشارکت شهرداري تهران و حوزه هنري سازمان تبليغات اسلامي اوايل سال گذشته به زمين خورد.

گفتني است، سينما آزادي سوم ارديبهشت 1348 با اکران فيلم سينمايي "مارليک" در چهارراه عباس‌آباد آغاز به کار کرد. اين سينما سال‌هاي 55 و 69 نيز دچار آتش‌سوزي شده بود، اما در حادثه فروردين 1376 به طور کامل از بين رفت.

منبع: سایت سازمان تبلیغات اسلامی

/ 0 نظر / 4 بازدید