متن مصاحبه دکتر قلی پور با روزنامه دنیای فوتبال

Page_2_74441197836826.jpeg
دکترقلی پور :اماکن ورزشی بابلسر و فریدونکنار مطلوب نیست
 
به نقل از وب لاگ اخبار فریدونکنار:دکتر رحمت الله قلی پور عضو هیات علمی و استاد دانشگاه تهران با اشاره به قابلیتها و توانمنندیهای ورزش بابلسر و فریدونکنار، عمده مشکلات ورزشی این منطقه را در زیر ساختهای آن دانست و خواستار توجه ویژه به امر ورزش شد .
 دکتر قلی پور در خصوص عدم وجود ورزشگاههای مناسب و در خور شان و منزلت ورزشکاران منطقه افزود : باید برای بهره مندی از توانا ئیهای ورزشی منطقه سرمایه گذاری شود تا ورزشگاههای مناسبی تاسیس گردد.
وی اظهار داشت متاسفانه اماکن ورزشی بابلسر و فریدونکنار از نظر عمرانی نسبت به شهرستانهای دیگر مطلوب نیست و توسعه در حوزه فعالیتهای عمرانی الزامی است.
قلی پور با تاکید بر توسعه ورزش های حرفه ای با اشاره به عضویت تعدادی از جوانان بابلسر و فریدونکنار در تیمهای کشوری گفت: جوانان این منطقه دارای استعدادها ی بالقوه ای در رشته های ورزشی بویژه کشتی و فوتبال هستند، زیرا این رشته ها دارای قدمت زیادی می باشند که از جمله آن می توان به کشتی های لوچو در منطقه اشاره کردو ضرورت دارد متولیان امر و مسئولین ذیربط استعدادیابی نموده و با پرورش استعدادهای خاص ورزشکاران حمایتهای جدی نیز بعمل آورند تا حاصل آن کسب مقامها و مدالهای متفاوت استانی کشوری می باشد .
دکتررحمت الله قلی پور فعالیتهای ورزشی را در حوزه های همگانی ، غیر حرفه ای ، حرفه ای و قهرمانی دسته بندی نمود و خواستار تامین منابع مالی و امکانات لازم در جهت بسط و توسعه ورزش همگانی شد.
وی فضا سازی و ایجاد امکانات لازم برای علاقمندان ورزش غیر حرفه ای را ضروری و اجتناب ناپذیر خواند و با تاکید بر حمایت خاص از ورزشکاران حرفه ای و قهرمانان گفت: باید هیئتهای ورزشی قوی داشته باشیم که این هیئتها بتوانند باشگاههایی توانمند ایجاد نمایند و در این راستا دولت هم باید کمک کند و توجه ویژه ای به این مساله داشته باشد.
دکتر رحمت الله قلی پور از حامیان ورزش بابلسر و فریدونکنار، جلب مشارکت سرمایه گذاران بخش خصوصی را در راستای توسعه فضاهای ورزشی منطقه بااهمیت خواند و افزود : لازم است اسپانسرهای قوی و حرفه ای برای ورزش و ورزشکاران داشته باشیم و در کنار حمایتهای دولتی پشتیبانی قوی از قهرمانان بعمل آید تا درادامه این حمایتها منطقه بابلسر و فریدونکنار صاحب باشگاهها و با زیکنان مطرح در سطح کشور گردد.
/ 0 نظر / 3 بازدید