۲۴ دی‌ماه " روز ملی فریدونکنار " نامگذاری شد

همزمان با سالروز ولادت سردار شهید حاج حسین بصیر، در حرکتی نمادین این روز به روز ملی فریدونکنار نامگذاری شد.

شهید بصیر

به گزارش روابط عمومی فرمانداری فریدونکنار همزمان با سالروز ولادت سمبل ایثار،مقاومت و بصیرت خطه مبارک فریدونکنار سردار رشید اسلام شهید حاج حسین بصیر در حرکتی نمادین این روز به نام روز گرامیداشت شهرستان فریدونکنار نامگذاری شد.

شهید حاج حسین بصیر از سرداران ملی فریدونکنار بوده که در شام غریبان سال 1322 و در 24 دی‌ماه دیده به جهان گشود.

این سردار ملی از افتخارات هشت سال دفاع مقدس این شهرستان است که در این حرکت نمادین روز گرامیداشت شهرستان به نام وی مزین شد.

سرپرست فرماندار فریدونکنار در این باره گفت: یکی از افتخارات مردم شهرستان تقدیم سرداران ملی و نثار 350 شهید به انقلاب اسلامی است.

مهرداد ابراهیمی افزود: شهدای ما با پیروی از عاشورا و با فداکاری خود رسالت عظیمی بر دوش ما گذاشتند که حفظ و حراست از ارزش‌ها و دستاوردهای نظام مقدس جمهوری اسلامی و پیروی از ولایت و تلاش در راه پیشرفت مملکت اسلامی در زمینه‌های مختلف است.

وی ادامه داد: ما نباید شهدا را فراموش کنیم، این شهدا بودند که با خون خود درخت تنومند اسلام را آبیاری کردند.

ابراهیمی افزود: هرچه داریم از شهداست و باید قدردان این حماسه‌ آفرینان باشیم و راه آنان را با تمام توان و قدرت خود ادامه دهیم.

سرپرست فرمانداری فریدونکنار با بیان اینکه حاج حسین بصیر از سرداران ملی فریدونکنار سمبل ایثار، مقاومت و بصیرت در کشور است تصریح کرد: خطه مبارک با نام او آذین‌بخش فریدونکنار بوده و کوچک ترین کاری که می توان در حق سردار ملی در این شهرستان انجام داد این است که سالروز ولادت سردار رشید اسلام شهید حاج حسین بصیر را روز ملی فریدونکنار نام‌گذاری کرد.

حاج حسین بصیر در سال 1366 در عملیات کربلای 10 در ارتفاعات برفگیر ماووت حضور داشت. سرانجام در 2 اردیبهشت 1366 در شب عملیات کربلای 10 بر فراز ارتفاعات ماووت خمپاره ای بر سنگر او فرود آمد و در سن چهل و پنج سالگی بعد از هفت سال حضور مستمر در جبهه‌های نبرد به شهادت رسید.

/ 0 نظر / 30 بازدید