اظهارات مسئولان فریدونکناری درخصوص برگزاری همایش بررسی راهکارهای توسعه شهرستان

حجت الاسلام جلالی امام جمعه فریدونکنار:

pcw_photo_2015-06-29_08-58-22.jpg 

امام جمعه فریدونکنار با ذکر خیر مقدم و احساس خرسندی از علاقه اعضای شورای سیاست گذاری همایش نسبت به شهر و سرنوشت مردم، آن را کار خوبی خواند و خواستار حمایت تشکیلات دولتی از این همایش شد.
او تاکید کرد: با تانی و تحمل جلو بروید و همه جوانب قضیه و مشکلات احتمالی را در نظر بگیرید و با هماهنگی با مسئولین شهری به پیش بروید چرا که بدون آنها پیشرفت به سختی انجام می شود.
امام جمعه فریدونکنار تصریح کرد: این کار (برگزاری همایش) از نظر ما هیچ اشکالی ندارد و بلکه مثبت است. او در ادامه افزود: دوستان به یاری شهر بشتابند تا باشد که این شهر از بن بست فعلی نجات پیدا کند.
وی یکی از دلایل عدم جذب سرمایه گذار در این شهر را نداشتن بینش لازم توسط مسئولین و در نظر گرفتن منافع شخصی ذکر کرد و افزود: فقدان امکانات فضایی و ارضی یکی از موانع توسعه شهر است.
امام جمعه فریدونکنار ساحل را جای خوبی برای طرح های اقتصادی دانست و اشاره کرد: اگر از این ساحل استفاده شود می تواند تحولی در شهر ایجاد کند.
حجت الاسلام والمسلمین جلالی در خاتمه با اشاره به اینکه هر کاری از دست ما بر می آید برای رفع مشکلات شهر بر می داریم اضافه کرد: این کار پشتوانه میدانی و اجرایی می خواهد و فقط ایده و طرح کافی نیست. باید این طرح ها را پیگیری و اجرایی کنیم.

میرمرادی رییس شورای شهر فریدونکنار:

خبرگزاری فارس: بودجه سال 94 شهرداری فریدونکنار به 113 میلیارد ریال رسید

میرمرادی با آرزوی توفیق برای اعضای شورای سیاست گذاری همایش اظهار داشت: از اینکه همه فریدونکناری ها چه در داخل شهرستان و چه در پایتخت دلشان برای شهرشان می تپد برای ما ارزشمند است.
وی افزود: فریدونکنار به تغییرات اساسی نیاز دارد و با این درآمدهای محلی به جایی نمی رسد. رییس شورای شهر فریدونکنار با اشاره به اینکه فضا و بستر با انتخاب فرماندار جدید آماده است افزود: شورای شهر آمادگی خود را برای هرگونه همکاری برای برگزاری این همایش اعلام می نماید.
مسعود جعفرزاده نیز بیان داشت: مسئولین شهری می توانند از کمک های فکری دوستان استفاده کنند و این همایش می تواند بهانه ای باشد تا از نظرات یکدیگر استفاده کنیم و در خدمت توسعه شهر گام برداریم. وی افزود: برون رفت این همایش می تواند برای اجرا به شورای شهر و شهرداری واگذار شود.
شعبان آزادی اظهار داشت: ما اگرچه به صورت فیزیکی در فریدونکنار حضور نداریم، اما قلب و دلمان برای شهرمان می تپد و سال هاست که به انجام کارهای مطالعاتی در مورد این شهر مشغولیم و حاضریم داشته ها و تجارب چندین ساله خود را در حوزه های مختلف در اختیار همشریان و مسئولین شهرستان قرار دهیم.

دکتر مرتضی براری معاون حقوقی، امور دولت و مجلس وزارت ارتباطات و فنآوری اطلاعات:

 kp1_photo_2015-06-29_09-05-27.jpg

این همایش می تواند آغاز ابتکارات خوبی در شهرستان ما باشد و خوب است بحث فرصت های سرمایه گذاری در شهر و استان ما جدی گرفته شود.
رییس پژوهشگاه ارتباطات و فنآوری اطلاعات افزود: از اینکه یکی از محورهای همایش را بحث توسعه آی تی قرار دادید بهترین کار لازم بود چون همانطور که خود شما مستحضرید توسعه هر کشوری مبتنی به توسعه آی تی آن کشور است.
دکتر براری خاطر نشان ساخت: مانند بسیاری از کشورها که امروز پیشرفت های اقتصادی دارند، خوب است ما برای توسعه فریدونکنار یک شهر الکترونیکی ایجاد کنیم تا تحول اقتصادی در شهر ایجاد شود.
عضو هیئت علمی دانشگاه مالک اشتر افزود: بنده در خدمت این همایش هستم. اگرچه مشغله هفتگی من زیاد است، ولی حتماً یک دوشنبه خدمت شما عزیزان می رسم.
دکتر براری ادامه داد: من عموماً در هفته جهت بحث توسعه آی تی با استانداران کشور جلساتی دارم از جمله با استاندار مازندران. امروز مازندران در بحث آی تی مقام دوم کشور را دارد و سال گذشته حدود ۴٠٠ میلیارد تومان در استان مازندران ما سرمایه گذاری کردیم. در فریدونکنار هم پژوهشگاه را بزودی تبدیل به مجتمع دانشگاهی خواهیم کرد و بنده پیگیر کارهای آن هستم.
این استاد فریدونکناری با اشاره به این ‌که من با سرمایه گذارانی ارتباط دارم که آمادگی دارند از پتانسیل های شهر ما چون دریا، جنگل، دامگاه و تالاب استفاده کرده و در آنجا سرمایه گذاری نمایند، افزود: در حوزه محیط زیست هم می توان با سرمایه گذارانی که معرفی می شوند قراردادهای بی او تی منعقد کرد تا اسباب پیشرفت شهرمان شود.
دکتر براری در پایان اظهار داشت: ما در بحث آی تی امسال بیش از ده پروژه در استان داریم که می توانیم چند بخش از آن را در شهرمان فریدونکنار عملیاتی کنیم.

محمدرضا آزادی کناری رییس بنیاد تعاون سپاه مازندران:

 1m0f_photo_2015-06-29_09-09-20.jpg 

از دست اندر کاران همایش که با دغدغه و احساس مسئولیت نسبت به زادگاه خود دست به اقدام عملی زده اند، تشکر می کنم و این کار، کار بسیار خوبی است.
وی افزود: من هم در شبکه های اجتماعی در جریان کارها و جلسات و همچنین برنامه های شما قرار می گیرم و با توجه به برگزاری یادواره شهدا در نیمه دوم شهریور در فریدونکنار، اعتقاد دارم این همایش در زمان دیگری برگزار شود بهتر است.
فرماندار سابق شهرستان نکاء افزود: همانطور که خودتان استحضار دارید مرکز تببین برنامه های اجرایی کشور سازمان برنامه و بودجه (سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور) است و حتماً سعی کنید تا با این سازمان ارتباط برقرار کرده و جلسه داشته باشید تا زحمات شما به ثمر برسد و خروجی همایش در برنامه سالانه سازمان برای اختصاص بودجه گنجانده شود.
مدیر کل سابق امور روستایی و شوراهای استانداری مازندران افزود: بدون تردید همایش هایی از این دست در استان ها و شهرستان های دیگر شاید برگزار شده باشد ولی فقط به عنوان یک سند چشم انداز در کتابخانه ملی نگهداری می شود و اثر بخشی خاصی ندارد. لذا سعی کنید با سازمان برنامه و بودجه ارتباط برقرار کنید.
وی در خصوص محاسن برگزاری این همایش اظهار داشت: این کار شروع مبارکی است و اولین کار عالمانه است که در حال اجرا می باشد. افراد دست اندرکار، اشخاصی دارای صلاحیت علمی و تجربی اند.
آزادی کناری سپس چند نکته در خصوص معایب این همایش پرداخت و گفت: اهداف برگزاری همایش و کارفرمای آن معلوم نیست و اینکه پس از اتمام و زحمات طاقت فرسای دوستان محصول همایش روی دستشان می ماند یا در کتابخانه ها.
وی ادامه داد: محورهای 16 گانه همایش، نشان از وسعت غیر منطقی موضوعات دارد. لذا جمع بندی و نتیجه گیری را دشوار خواهد نمود.
وی در پایان برای همه خیرخواهان و دست اندرکاران همایش آرزوی توفیق نمود.

مریم جمشیدی مشاور استاندار و مدیر کل امور بانوان و خانواده استان مازندران:

09q_photo_2015-06-29_09-13-53.jpg 

 ضمن ابراز خرسندی از برگزاری چنین همایشی اظهار داشت که چه در حوزه شهرستان و چه در حوزه استان از هیچ کمکی مضایقه نخواهیم کرد.
وی همچنین پیشنهاد داد جلسه ای فی مابین اعضای شورای سیاست گذاری همایش، فرماندار فریدونکنار و شخص ایشان برگزار گردد.

/ 0 نظر / 25 بازدید