تشکیل شوراها گامی در راه تحقق مردم‌سالاری است

رئیس شورای شهر فریدونکنار گفت: تشکیل شوراها گامی مهم در راه تحقق مردم‌سالاری تلقی می‌شود.

 

به گزارش فارس فرهاد برادران کناری صبح روز پنجشنبه در جلسه شورای اسلامی فریدونکنار اظهار داشت: با تشکیل شوراها یا پارلمان‌های محلی، فرصت بیشتری برای مشارکت در امور شهری بوجود آمد.
برادران با بیان اینکه چالش‌های پیش روی فرمانداری‌ها و شوراها، زمینه موضع‌گیری‌های جدی از سوی طرفین را فراهم کرده است، گفت: شورا، نمادی مردمی است که بین دولت و شهرداری سرگردان است.
وی از ارکان حاکمیتی خواست تا شوراها را به شکل رقیب خود نبینند و دستگاه‌های متولی و مرتبط با یکدیگر در یک فضای آرام و بدون تنش مشارکت فعال داشته باشند.
رئیس شورای شهر فریدونکنار افزود: برنامه‌های ویژه‌ای در راستای جذب گردشگر و توریست و در راستای تحقق بخشیدن و به ثمر نشستن طرح‌های توریستی، عمرانی و گردشگری شهرستان در دست بررسی داریم.
وی افزود: بندر، طرح‌های دریا، تالاب‌های پرندگان مهاجر و به ویژه درنای سیبری، دامگاه‌های سنتی، آب‌بندان‌های جزین و جنگل اوجاکله از ظرفیت‌های اصلی بخش گردشگری فریدونکنار محسوب می‌شود.
برادران با بیان اینکه در راستای توسعه باغ پرندگان شمال کشور گام بر می‌داریم، گفت: با احداث سد لاستیکی یک نقطه گردشگری مطلوب در شهرستان به وجود می‌آید.
رئیس شورای شهر فریدونکنار تصریح کرد: اطراف پل میلاد شهرستان که دهانه رودخانه اصلی شهر هم محسوب می‌شود و دریای آن، منطقه بکر گردشگری تلقی می‌شود که تاکنون عملیات سنگ چینی در سواحل منطقه با 90 درصد پیشرفت انجام شده است و عملیات اجرایی آن به زودی با اختصاص بودجه لازم صورت می‌گیرد.
/ 0 نظر / 8 بازدید