جشن فناوری هسته‌ای در مدارس فریدونکنار برگزار شد

به مناسبت ۲۰ فروردین روز ملی فناوری هسته‌ای، جشن فناوری هسته‌ای در مدارس فریدونکنار برگزار شد.

فناوری هسته ای

به گزارش تسنیم مدیر آموزش و پرورش شهرستان فریدونکنار در مراسم گرامیداشت روز فن‌آوری هسته ای، خواستار تلاش علمی دانش آموزان در دستیابی به دانش روز در عرصه‌های فنی و علمی شد.

سید عظیم اسماعیل زاده، استفاده از انرژی‌های نوین را در آینده اجتناب ناپذیر دانست و گفت: در آینده‌ای نزدیک، انرژی‌های نوین نظیر انرژی هسته ای جایگزین انرژی‌های فسیلی می‌شود.

مدیر آموزش و پرورش فریدونکنار افزود: کشور ما نمی‌خواهد از قافله کشورهای دارنده علوم جدید استفاده کننده از انرژی‌های نوین عقب بماند، لذا می‌خواهیم انرژی هسته ای را برای استفاده صلح آمیز و مفید در اختیار داشته باشیم.

وی با اشاره به فتوای مقام معظم رهبری مبنی بر تحریم استفاده از بمب اتمی، گفت: در صدد هستیم که انرژی هسته‌ای را به صورت صلح آمیز در کنار تعامل با دنیا داشته باشیم چرا که تعامل با دنیا از سیاست‌های اصلی انقلاب اسلامی ایران است.

اسماعیل زاده تصریح کرد: جهادگران عرصه دیپلماسی کشور، تلاش کردند تا حقانیت ما را در جهان اثبات کنند و  با قدردانی از آنها امیدواریم در آینده ای نزدیک شاهد یک توافق خوب باشیم.

وی بیان کرد: با لغو تحریم‌ها نظم اقتصادی به کشور باز می‌گردد و آرامش و امیدی که با تدبیر دولت به جامعه برگشته، تداوم پیدا خواهد کرد.

اسماعیل زاده با تبریک تفاهم اخیر حاصل شده در مذاکرات هسته‌ای لوزان، خواستار تلاش علمی مضاعف دانش آموزان برای فتح قله‌های رفیع علوم جدید، از جمله دانش هسته‌ای شد.

/ 0 نظر / 16 بازدید