قوهای مهاجر و تلنگری به فریدونکناریهای عزیز

زمستان امسال مهاجرت بیش از 700 قطعه قو به تالاب بین المللی فریدونکنار رنگ و بوی خاصی به این تالاب و شهر فریدونکنار بخشیده است. به طوریکه این نعمت خدادادی موجب گردید تا بین اهالی محترم منطقه فردیدونکنار و حومه با طبیعت بکر و کم نظیر این دیار آشتی و صلحی برقرار گردد که تا پیش از این سراغی از آن ندیده بودیم.

300309044.jpg

استقبال گسترده مردم از این مهاجران دوست داشتنی، به قدری است که هر روز دسته دسته از خانواده ها برای دیدن آنها به منطقه تالاب می روند و با تهیه عکس و فیلم، مبادرت به ثبت این اتفاق خوشایند می کنند. تالابی که تا قبل از مهاجرت این قوها هر چند به عنوان یک منطقه حفاظت شده و بین المللی محسوب می گردید اما تا این اندازه مورد توجه اهالی محترم فریدونکنار نبود. اینکه مردم برای صرف ناهار به همراه خانواده در سرمای هوا، این منطقه زیبا را به منازل گرم ترجیح می دهند خود گواه بر این مدعی است.

  300309055.jpg

شاید بتوان گفت این قوها حامل پیام صلح طبیعت برای مردم باشند پیامی که با خود تلنگری را نیز به همراه دارد. تلنگری که می گوید: این نعمت الهی را قدر بدانیم و برای حفظ آن تمام سعی و کوشش خود را معطوف نماییم. چرا که می توان از این طبیعت برای توسعه گردشگری، معرفی مردم و فرهنگ منطقه، ایجاد و توسعه فعالیتهای زیر ساختی و در نهایت افزایش اشتغالزایی بهره گرفت. 

/ 1 نظر / 3 بازدید
حميد جمرک

با سلام خدمت آقای قجری که با قلم زيبای خود در حال حاضر از بروز ترين وبلاگها می باشند. راجع به خبر فوق بايد عرض کنم که بنده در روزهای گذشته برای ديدن اين منظره زيبا چندين بار به اين محل مراجعه کردم و صحنه های بسيار زيبايی را مشاهده نمودم که واقعا چشم نواز بودند و خانواده های زيادی برای ديدن اين قوهای زيبا در کنار ساير پرندگان آمده بودند. قوهای زيبا را از نزديک ديدن و به آنها غذا دادن لذت بخش می باشد.