انعکاس خبرهای مهم روز

سلام دوستان

منبعد قصد دارم خبرهای مهم روز را به نقل از روزنامه ها و خبرگزاریهای مختلف برای مطالعه شما عزیزان در این وب لاگ منعکس نمایم. به امید رضایت شما.

بررسي طرح هم‌كدي داخل استان‌ها بدون افزايش تعرفه‌ي مكالمات تلفنی

به گفته‌ي رييس هيات مديره‌ي شركت مخابرات ايران موضوع اجراي طرح هم‌كدي داخل استان‌ها در حال بررسي است و به دنبال راهكاري هستيم كه اين طرح بدون افزايش تعرفه‌ي مكالمات تلفني اجرا شود. وفا غفاريان در گفت‌وگو با خبرنگار ارتباطات خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، درباره‌ي سرانجام اجراي طرح هم‌كدي داخل استان‌ها و افزايش تعرفه‌هاي مكالمات تلفني اعم از تلفن ثابت و همراه با بيان اينكه اين موضوع هنوز در حال بررسي است، اظهار كرد: پس از آنكه پيشنهاد افزايش تعرفه‌ي مكالمات تلفني براي اجراي طرح هم‌كدي داخل استان‌ها براي اولين بار به شوراي اقتصاد ارسال و در نهايت براي كار كارشناسي بيش‌تر به شركت مخابرات ايران ارجاع داده شد، اين موضوع در حال بررسي است و هنوز براي تصويب به شوراي اقتصاد ارسال نشده است. وي گفت: در شوراي اقتصاد عنوان شد كه بدون افزايش تعرفه‌ي مكالمات تلفني، كد بين شهري حذف شود اما با توجه به اينكه اين مساله برروي درآمدهاي مخابرات تاثيرگذار است به همين منظور به دنبال راهكاري هستيم كه آيا امكان‌پذير است كه بدون افزايش تعرفه‌ها اين طرح را اجرا كنيم. غفاريان تصريح كرد: اين طرح در مرحله‌ي كارشناسي قرار دارد و پس از آن براي تصويب به شوراي اقتصاد ارسال و سپس مرحله‌ي اجراي حذف كد بين شهري داخل استان‌ها آغاز مي‌شود. او درباره‌ي كاهش تعرفه‌ي مكالمات سيم‌كارت‌هاي اعتباري دولتي تصريح كرد: پيشنهاد كاهش تعرفه مكالمات اعتباري همراه اول كه از دقيقه‌اي 67 تومان به دقيقه‌اي 58 تومان كاهش پيدا خواهد كرد، به سازمان تنظيم مقررات و ارتباطات راديويي ارسال شده است كه در انتظار تصويب اين سازمان و ابلاغ آن براي اعمال اين تعرفه هستيم.

منبع : ایسنا

قلم وخودكار،سال آينده از ثبت جرايم رانندگي حذف مي‌شود

رييس پليس راهنمايي و رانندگي نيروي انتظامي از بكارگيري دستگاه PDA يا ثبت الكترونيكي جرايم رانندگي در كشور خبر داد و گفت: بدين ترتيب قلم و خودكار از سال آينده از ثبت تخلفات رانندگي حذف مي‌شود. سردار محمد رويانيان در گفت‌و‌گو با خبرنگار «شهري» خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، افزود: اين دستگاه با در اختيار قرار گرفتن ماموران و داشتن كارت‌خوان امكان ثبت الكترونيكي تخلف را داده و براي درج در گواهينامه الكترونيكي استفاده مي‌شود. وي افزود: اين سيستم فعلا به صورت آزمايشي در حال كار است كه تا نيمه دوم سال 87 در كل تهران و جاده‌هاي كشور بكارگيري مي‌شود و بدين ترتيب قلم و خودكار از سال آينده از ثبت تخلفات رانندگي حذف خواهد شد. رييس پليس راهور ناجا تصريح كرد: از امسال بخشي از جاده‌ها و تهران به اين سيستم مجهز مي‌شوند و در سال 87 كليه كلانشهرها و جاده‌ها از اين سيستم بهره خواهند گرفت. به گفته وي، پليس در صورت خريد 5 هزار دستگاه PDA مي‌تواند كل كشور را تحت پوشش اين سيستم قرار دهد. سردار رويانيان با اشاره به آموزش پانچيست‌ها به ايسنا گفت: از سوي ديگر استرس ثبت جرايم اين افراد برداشته شده به شكلي كه هم اكنون اطلاعات يك هفته قبل جرايم رانندگي وارد سيستم شده و دقت پانچيست‌ها افزايش يافته است. جريمه‌هاي رانندگي در ايران به اندازه كافي بازدارنده نيست صحبت با تلفن همراه در حين رانندگي در برخي كشورها سه سال زنداني دارد جريمه رانندگي جزئي از سبد خانوارها نيست رييس پليس راهور ناجا در خصوص جرايم رانندگي در كشور گفت: جريمه‌هاي رانندگي در ايران به اندازه كافي بازدارنده نيست خصوصا جرايمي كه براي تخلفات منجر به مرگ و حادثه‌ساز است. وي يكي از راههاي بازدارندگي حوادث رانندگي را افزايش برخي جريمه‌هاي تخلفات حادثه‌ساز عنوان كرد و گفت: در برخي كشورها صحبت با تلفن همراه در حين رانندگي سه سال زنداني دارد از سوي ديگر در يكي ديگر از كشورها، عبور از چراغ قرمز 4 ميليون تومان به پول ايران جريمه دارد. سردار رويانيان افزود: برخي معتقدند افزايش نرخ جرايم رانندگي به سبد خانوارها منتقل مي‌شود اما به نظر من اگر كسي خودش تخلف نكند جريمه نمي‌شود، لذا جريمه جزئي از سبد خانوارها نيست. وي به ايسنا گفت: در نامه‌اي به رييس‌جمهوري پيشنهاد داده‌ايم تا جريمه برخي تخلفات حادثه‌ساز بين 2 تا 3 برابر افزايش يابد تا بازدارندگي آنها بيشتر شود. رييس پليس راهور ناجا با تاكيد بر اينكه بازدارندگي تخلفات رانندگي تنها به افزايش جرايم نيست تصريح كرد: يكي از راه‌ها افزايش جريمه است اما راهكار ديگر توقيف خودرو و گواهينامه و محروميت از رانندگي و تخصيص امتياز منفي به راننده است. حدود 75 درصد اشتباهات جرايم رانندگي در كشور بهبود يافته است سردار رويانيان با اشاره به اينكه حدود 75 درصد اشتباهات جرايم رانندگي در كشور بهبود يافته است افزود: خطاي پانچ برطرف شده، خطاي ماموران به ميزان زيادي كاهش يافته اما بخشي از مشكلات موجود مربوط به دستكاري پلاك‌ها است. وي با اشاره به شناسايي كليه ماموران راهنماي و رانندگي و تشكيل بانك اطلاعات براي آنها و حذف تعدادي از ماموران پراشتباه در درج جرايم گفت:‌ از سوي ديگر تخلفات نيز دسته‌بندي شده به شكلي كه ماموران حرفه‌اي تنها مي‌توانند تخلفات ويژه‌اي را ثبت كنند. از سوي ديگر بزودي بانك اطلاعات شماره‌گذاري و اجراييات نيز با هم لينك شده و به اين ترتيب ميزان زيادي از مشكلات كنوني نيز برطرف مي‌ شود.

منبع : ایسنا

كاهش سهميه بنزين خودروهاي دوگانه‌سوز هنوز تصويب نشده است

كاهش سهميه بنزين برخي خودروهاي بنزين سوز نظير تاكسي‌ها و وانت‌ها كه تجهيزات دوگانه سوز را دريافت و نصب كرده‌اند، هنوز در ستاد تبصره 13 به تصويب نرسيده است. به گزارش خبرنگار اقتصادي خبرگزاري فارس، در حال حاضر شايعه كاهش سهميه بنزين اين خودروها از ابتداي دي‌ماه به شدت در بين رانندگان تاكسي مطرح شده و همين امر بهانه‌اي براي اعتراض و در برخي موارد افزايش كرايه را به همراه داشته است. درابتداي سهميه‌بندي بنزين با صلاحديد ستاد تبصره 13 و اينكه هنوز بسياري از جايگاههاي عرصه CNG بطور كامل راه‌اندازي نشده و بسياري از خودروها نيز تجهيزات دوگانه سوز كردن را دريافت نكرده بودند، مقرر شد سهميه بنزين اينگونه خودروها با خودروهاي بنزين‌سوز برابر باشد. اين گزارش حاكي است: اكنون با برطرف شدن اين موارد، قرار شده سهميه بنزين اين دسته از خودروها مطابق خودروهاي گازسوز شود. براين اساس سهميه تاكسي‌ها و وانت‌هايي كه دوگانه‌سوز شده‌اند، به سهميه خودروهاي گازسوز كاهش خواهد يافت. البته اين تصميم هنوز در ستاد تبصره 13 تصويب نشده است. در حال حاضر سهميه بنزين تاكسي‌هاي بنزين سوز و گاز سوز ماهانه به ترتيب 800 و 60 ليتر مي‌باشد. سهميه بنزين وانت پيكان و مزدا 1000 بنزين سوز و گاز سوز به ترتيب 360 و 60 ليتر در ماه در نظر گرفته شده است. وانت نيسان، زامياد و سايپا، تراكتور، كاميون، كشنده، كاميونت، اتوبوس، ميني‌بوس، نيمه‌يدك، تريلي، اتوكمپينگ بنزين سوز و گاز سوز نيز به ترتيب 600 و 60 ليتر در ماه مي‌باشد. بنابراين گزارش، انواع وانت تويوتا 1600، 2000 و مزدا 2000 بنزين و گازسوز نيز در حال حاضر ماهانه به ترتيب 450 و 60 ليتر بنزين دريافت مي‌كنند.

منبع : خبرگزاری فارس

 

/ 0 نظر / 10 بازدید