کیفیت نان در فریدونکنار بهتر شد!

بازرس دبیر‌خانه تعزیرات آرد و نان فریدونکنار از بهترشدن کیفیت نان در این شهرستان خبر داد.

محمد‌مهدی نصیری کناری روز یکشنبه در گفتگو با فارس اظهار داشت: برای نخستین بار دو نانوایی کشیک به ‌صورت میان وعده در ایام نوروز‌ نان به مسافران عرضه کردند.
وی افزود: پیش از این فقط سه دستگاه نانوایی در سطح شهرستان در ایام تعطیلات نوروز به پخت نان می‌پرداختند که امسال 9 نانوایی به ‌صورت کشیک نان عرضه می‌کردند.
نصیری نانوایی‌های سطح شهرستان را 68 فقره خواند و افزود: این 9 نانوایی با سهمیه 800 کیسه مازاد سهمیه روزانه در ایام نوروز و از 29 اسفند سال 88 تا 14 فروردین سال جاری به مردم نان تحویل می‌دادند.
وی با اشاره به اینکه نمایندگی غله از نخستین‌های اداره‌های مستقل شده در شهرستان بوده است، تصریح کرد: نتایج کلاس‌های آموزشی برای واحدهای خبازی و بازرسی‌ها در سال جاری کیفیت بالا و عرضه منظم‌تر نان بوده است.
نصیری بیان داشت: امسال نیز قصد داریم در حوزه بهداشت عمومی و آموزش واحد‌های خبازی برنامه‌ریزی کنیم.
وی ادامه داد: از مهم‌ترین عملکردهای ما بهسازی واحدهای خبازی با فرهای گردان و شیشه سکوریت بوده است.
‌بازرس دبیر خانه تعزیرات آرد فریدونکنار از اختصاص 5 میلیون تومان برای هر واحد وام کم‌بهره خبر داد و خاطر‌نشان کرد: مصرف انرژی واحدها در این شهرستان نیز یارانه‌ای شد.
وی ایجاد نانوایی‌های بلاتصدی و واحدهای پخت نان‌های فانتزی در شهرستان را مهم دانست و اضافه کرد: این امر با نظارت دفتر تعزیرات آرد و نان شهرستان محقق می‌شود.
نصیری در پایان درباره تخلفات واحدهای خبازی اظهار داشت: 35 کیسه آرد قاچاق کشف شد که متخلفان 850 هزار تومان جریمه شدند.

/ 0 نظر / 4 بازدید