جمعیت زنان در فریدونکنار بیشتر از مردان است

رئیس اداره ثبت احوال فریدونکنار گفت: جمعیت زنان در شهرستان فریدونکنار بیشتر از مردان است.

خبرگزاری فارس: جمعیت زنان در فریدونکنار بیشتر از مردان است 

 

به گزارش فارس حرمت‌الله قیصری در جمع نمازگزاران جمعه فریدونکنار اظهار کرد: در گذشته ثبت امور ولادت و ازدواج در ایران به صورت سنتی و با مراجعه به روحانیون، ریش‌سفیدان و بزرگان اقوام انجام می‌شد که از سال 1297 شمسی مقررات تشکیل اداره سجل احوال در وزارت کشور تهیه شد.

وی با اشاره به اینکه نخستین شناسنامه در ایران با نام فاطمه صادره شده است، ادامه داد: مازندران 29 اداره ثبت‌احوال و 13 نمایندگی مکانیزه دارد.

رئیس اداره ثبت احوال فریدونکنار افزود: در حال حاضر ثبت وقایع حیاتی، اتقان اسناد هویت و تابعیت ایرانیان و تولید و انتشار آمار انسانی و تحولات جمعیتی کشور در دستور کار اداره ثبت ‌احوال قرار دارد.

قیصری بیان داشت: در فریدونکنار سند هویتی سردار سرلشکر شهید حاج حسین بصیر نیز به عنوان یکی از گنجینه‌های اسناد مشاهیر و سرداران شهید استان مازندران تهیه و نصب شده است.

وی خاطرنشان کرد: ساماندهی ثبت وقایع حیاتی و مهاجرت در کشور، اتقان اسناد سجلی و مدارک هویتی، استقرار نظام جامع شناسایی ایرانیان، تولید و انتشار آمار و اطلاعات جمعیتی ایرانیان و استقرار سازمان الکترونیک در دستور کار قرار دارد.

قیصری گفت: ارتقای مستمر کیفیت و کمیت نحوه ارائه خدمات، افزایش کارآیی و ارتقای بهره‌وری سازمان، حساس سازی و ارتقای آگاهی های عمومی و اصلاح نظام بودجه‌ریزی با رویکرد تعریف و تامین منابع مورد نیاز از اهداف مهم ثبت‌احوال برشمرده می‌شود.

رئیس اداره ثبت‌احوال فریدونکنار ادامه داد: رفع موانع ازدواج، تحکیم خانواده، سبک زندگی اسلامی ایرانی، ارتقای امید به زندگی، تکریم سالمندان، توانمندسازی جمعیت در سن کار، بازتوزیع فضایی و جغرافیایی جمعیت، حفظ و جذب جمعیت در روستاها و مناطق مرزی، مدیریت مهاجرت و افزایش نرخ باروری به سطح جانشینی براساس منویات مقام معظم رهبری در دستور کار قرار گرفته است.

قیصری اظهار کرد: 11 ایستگاه کارت هوشمند ملی نیز هم‌اکنون در ادارات کل ثبت‌احوال و پست و اداره ثبت‌احوال ساری، بهشهر، نکا، قائمشهر، آمل، بابل، نور، نوشهر، چالوس و تنکابن فعالیت دارند.

وی با بیان اینکه فریدونکنار 59 هزار و 509 نفر جمعیت دارد، بیان کرد: جمعیت شهروندان فریدونکناری بیش از 37 هزار نفر و تعداد ساکنان این شهرستان در روستاهای دو بخش دهفری و مرکزی حدود 23 هزار نفر است.

قیصری گفت: جمعیت شهرستان فریدونکنار 30 هزار و 200 نفر زن و 29 هزار و 309 نفر مرد است.

/ 0 نظر / 20 بازدید