مراسم نکوداشت عطار در فریدونکنار برگزار شد

مراسم نکوداشت عطار نیشابوری در انجمن شعر و ادب فریدونکنار برگزار شد.


به گزارش فارس مسئول انجمن شعر و ادب فریدونکنار بعد از ظهر دیروز دوشنبه در این مراسم گفت: در کشور ما شاعران پرآوازه‌ای از تاریخ گذشته به یادگار ماندند که شناخت ابعاد وجودی شخصیت آنها و درک معانی پنهان و آشکار اشعار آنها بسیار ارزشمند است.
محمدرضا براری اظهار داشت: انجمن ادبی شهرستان فریدونکنار با داشتن 12 سال سابقه فعالیت، یکی از انجمن‌های فعال مازندران است.
وی بیان داشت: شاعران جوان باید به صورت مستمر در کارگاه‌های انجمن شعر فعالیت کنند و اشعار خود را برای نقد و بررسی در اختیار شاعران قرار دهند.
مسئول انجمن شعر و ادب شهرستان فریدونکنار با ابراز رضایت نسبت به وجود استعدادهای شاخص ادبی در این شهرستان اظهار داشت: از آنجایی‌ که هنوز شهرستان فریدونکنار اداره فرهنگ و ارشاد به صورت مستقل ندارد، در این بخش گاهی مواقع دچار نوسانات مثبت و منفی می‌شویم.
وی یادآور شد: در سال گذشته این انجمن با برگزاری مراسم نکوداشت سعدی سعی کرد که تا حدودی در معرفی شخصیت برجسته این شاعر تلاش کند.
براری با اشاره به اینکه این مراسم شاید با ضعف‌ها و مشکلاتی برگزار شده بود، تصریح کرد: سعی می‌شود با شیوه مدیرتی جدید برنامه‌های نکوداشت متناسب با شخصیت بزرگان برگزار شود.
وی گفت: جلسات هفتگی انجمن ادبی فریدونکنار باید به صورت هفتگی و مداوم برگزار شود.
مسئول انجمن ادبی فریدونکنارچاپ کتاب شعر اعضای این انجمن را از مهم‌ترین رسالت‌های این مرکز دانست و خاطر‌نشان کرد: مهم‌ترین هدف شاعر پس از رضایت قلبی خود و مردم چاپ اثرش در کتاب و مجلات فرهنگی است.
وی از حضور شاعران شناخته شده کشوری و استانی در جلسات انجمن شعر و ادب خبر داد و تصریح کرد: با بهره‌برداری از سالن ارشاد فریدونکنار تا حدودی مشکلات شاعران و هنرمندان منطقه برطرف شده است.
براری در پایان خواستار توجه بیشتر مسئولان استانی و شهرستانی برای اختصاص اعتبارات مالی شورای اسلامی شهر و شهرداری فریدونکنار از محل اعتبارهای فرهنگی شهرستان شد.

/ 1 نظر / 4 بازدید
آنسوی مه در مالزی

آدرس ما رو جائی نگهداری کن بدرد خودت یا دوستان و آشنایان می خورد. ما شرکت بزرگی تشکیل داده ایم و در خدمت هموطنان هستیم وبلاگتان خیلی زیباست