توسعه سواحل فریدونکنار بودجه ملی می‌خواهد

رئیس شورای شهر فریدونکنار گفت: اگر بخواهیم سواحل فریدونکنار را همانند سواحل فرح‌آباد زیبا کنیم نیازمند بودجه‌ ملی هستیم.

به گزارش فارس فرهاد برادران کناری بعدازظهر چهارشنبه در جلسه شورای شهر این شهرستان اظهار داشت: بیش از 80 درصد سواحل بالای حریم 60 متر در این شهرستان آزادسازی شده که نظارت خاصی برای خنثی‌سازی حرکات و اهداف سودجویان وجود دارد.
وی با اشاره به اینکه فریدونکنار هشت کیلومتر ساحل دارد، افزود: زیباسازی سواحل از مهم‌ترین خواسته‌های مردم شهرستان برای استفاده افراد بومی و جذب گردشگر است.
رئیس شورای شهر فریدونکنار تصریح کرد: بیش از 80 درصد سواحل شهرستان سنگ‌ چینی شده که این عمل را تا حدود 150 متر درون آب‌های دریا نیز انجام خواهیم داد.
وی اشراف پل میلاد بر دهنه یعنی محل تلاقی رودخانه مرکزی شهر و دریای خزر را منطقه‌ گردشگری بسیار مطلوب توصیف کرد و اظهار داشت: برای ایجاد فضای سبز در اطراف پل میلاد و دهنه باز به تملک 20 درصد از زمین‌های اطراف نیازمند هستیم که در تملک اشخاص و اداره‌ها است که باید فرمانداری‌ شهرستان در این باره اقدام کند.
برادران تصریح کرد: بقیه زمین‌های مشرف به این منطقه گردشگری را از سازمان مسکن و شهرسازی دریافت و برای بقیه نیز اقداماتی در دست اجرا است.
وی بالا بردن سطح کیفی خدمات دهی به گردشگران، مقابله با ساخت و سازهای غیر مجاز در سواحل، سالم سازی طرح دریای شهرستان، پیگیری و ایجاد تسهیلات، امکانات رفاهی و ایجاد اولین باغ پرندگان را از سیاست‌های مهم بر توسعه گردشگری این شهرستان برشمرد.
رئیس شورای شهر فریدونکنار بلا تکلیف ماندن برخی از زمین‌های ساحلی، توقع بیش از حد دست‌اندرکان و مدیران از شورای شهر، عدم استقرار تمام‌ اداره‌ها در این شهرستان، عدم را‌ه‌اندازی کمربندی جنوبی شهر، نامطلوب بودن وضع بازار ماهی فروشان، توقف ساخت و سازها، عدم رجوع مردم برای دریافت پروانه ساخت و ساز و نبود شهرک صنعتی در شهرستان را از مشکلات عدیده این بخش برشمرد.
وی از موافقت اداره فرهنگ و ارشاد شهرستان فریدونکنار برای خرید سینما پیوند خبر داد و گفت: کاربری سینما پیوند که بیش از 10 سال است به دلیل عدم استقبال تعطیل است تغییر نخواهد کرد.

/ 3 نظر / 4 بازدید
رضا (عشق من شبنم)

ماه من غصه چرا؟؟ آسمان را بنگر که هنوز بعد صدها شب و روز مثل آن روز نخست گرم و آبی و پر از مهر به ما می خندد. یا زمینی را که دلش از سردی شبهای خزان نه شکست و نه گرفت بلکه از عاطفه لبریز شد و نفسی از سر امید کشید و در آغاز بهار دشتی از یاس سپید زیر پاهامان ریخت تا بگوید که هنوز پر امنیت احساس خداست. ماه من غصه چرا؟؟ تو مرا داری و من هر شب و روز آرزویم همه خوشبختی توست ماه من دل به غم دادن و از یاس سخنها گفتن کار آنهایی نیست که خدا را دارند... ماه من غم و اندوه اگر هم روزی مثل باران بارید یا دل شیشه ای ات از لب پنجره عشق زمین خورد و شکست با نگاهت به خدا چتر شادی وا کن و بگو با دل خود که خدا هست خدا هست او همانیست که در تارترین لحظه شب راه نورانی امید نشانم می داد او همانیست که هر لحظه دلش میخواهد همه زندگی ام غرق شادی باشد ماه من غصه اگر هست بگو تا باشد معنی خوشبختی بودن اندوه است... اینهمه غصه و غم اینهمه شادی و شور چه بخواهی و چه نه میوه یک باغند همه را با هم و با عشق بچین ولی از یاد مبر پشت هر کوه بلند سبزه زاری است پر از یاد خدا و در آن باز کسی می خواند که خدا هست خدا هست

kosaryha

باتشکر از مسئولین محترم منطقه اما فکر میکنم لازم باشد فرماندار و شهردار و اعضای شورای شهر الان سری به سواحل شهرمان بزنند تا حجم زیاد زباله را ببینند.فکر میکنم برای یک شهر توریستی فاجعه بار باشد داشتن اینچنین ساحلی .بنده که از مهمانان خودم خجالت کشیدم

منتقد همیشگی

نمیدونم این خبر گزاری فارس انگار بیکاره که از فرهاد خان برادران گزارش میگیره. به احتمال خیلی زیاد خبر گزاری فارس یکی از فامیلهای فرهاد خان هستش.