حافظان کل قرآن کریم مدرک تخصصی کارشناسی می‌گیرند

مسئول کانون قرآن تبلیغات اسلامی فریدونکنار گفت: حافظان کل قرآن کریم مدرک تخصصی کارشناسی می‌گیرند.


به گزارش فارس علی براری بعداز ظهر دیروز در حاشیه نشست قرآنی حافظان این شهرستان در جمع خبرنگاران اعطای مدرک تخصصی به حافظان کل قرآن کریم را از دیگر برنامه‌های محوری این مرکز دانست و اظهار داشت: کسانی که حافظ کل قرآن کریم هستند و در آزمون این سازمان شرکت کنند و موفق به نمره قبولی شوند مدرک کارشناسی علوم قرآنی از سوی دارالقرآن سازمان تبلیغات اسلامی کشور برای آنها صادر خواهد شد.
مسئول کانون قرآن سازمان تبلیغات اسلامی فریدونکنار گفت: در حال حاضر کانون‌های قرآنی شهرستان فریدونکنار بیش از هزار جلد قرآن اهدایی و یارانه‌ای دارند.
وی افزود: هم‌اکنون 11 مرکز قرآنی در شهرستان و پنج خانه قرآن در روستاهای فریدونکنار فعالیت می‌کنند که در روستاهای طوله‌سرا، ازباران و شیر محله دایر هستند.
براری با بیان اینکه در طرح غنی‌سازی اوقات فراغت تابستان امسال کلاس‌های تخصصی صوت و لحن برگزار خواهد شد، اظهار داشت: کلاس‌های حفظ، قرائت و مفاهیم قرآن در سطوح مختلف در مساجد شهرستان برگزار خواهد شد و امسال با حضور پرشور پیش دبستانی‌ها و نونهالان چهار و پنج ساله منطقه، کلاس‌های دارالتحفیظ و شکوفه‌ها دایر خواهد شد.
وی با ابراز خرسندی به برگزاری طرح 1442 که با روان‌خوانی سوره مبارکه یوسف در سال گذشته برگزار شد، بیان داشت: تابستان امسال با همکاری دارالقرآن کشور و سازمان صدا و سیما طرح 1443 با هفت سهمیه و با روانخوانی سوره مبارکه اسراء در مراکز قرآنی شهر و روستاهای فریدونکنار برگزار خواهد شد.
مسئول کانون قرانی سازمان تبلیغات اسلامی شهرستان فریدونکنار بیان داشت: برگزاری کلاس‌های ضمن خدمت کارکنان دولت به‌زودی در فریدونکنار کلید می‌خورد و دوره تربیت معلم قرآن ویژه برادران و خواهران منطقه با جدیت بیشتری نسبت به سال‌های اخیر برگزار خواهد شد و کلاس‌های بینات، ویژه ماه مبارک رمضان نیز امسال با برنامه‌های ویژه دیگر همراه خواهد شد.
وی در پایان از برگزاری کلاس‌های تفسیر نسیم حیات در شش ماهه دوم سال جاری خبر داد و خاطرنشان کرد: در پایان تمام کلاس‌های قرآنی برگزار شده از سوی مرکز قرآنی سازمان تبلیغات اسلامی، گواهینامه معتبر این سازمان و دارالقرآن کشور به شرکت‌کنندگان اعطا خواهد شد.

/ 0 نظر / 4 بازدید