بندر تفریحی در فریدونکنار ایجاد می شود

معاون سرمایه گذاری و طرح های توسعه اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مازندران از تغییر کاربری بخشی از بندر تجاری فریدونکنار به گردشگری خبر داد.

بندر نوشهر

 

 


 

 

 

 

به گزارش شبکه اطلاع رسانی جامعه دریایی ایران (مانا) افلاطون ولی پور گفت: در منطقه شمال ایران شهرستان فریدونکنار بعد از شهر چالوس به دلیل شرایط منحصربفرد ساحلی، همواره انتخاب دوم گردشگران بوده است.
وی ادامه داد: به همین دلیل در شهرستان فریدونکنار شهرک‌های ساحلی بسیار زیبایی وجود دارد که سالهای گذشته برای رفاه حال گردشگران در این شهر بنا شده ‌است.
معاون سرمایه گذاری و طرح های توسعه اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مازندران تصریح کرد : هم اکنون سرمایه گذاران زیادی برای ایجاد امکانات گردشگری دریایی و ساحلی در فریدونکنار به اداره کل میراث فرهنگی استان مراجعه می کنند.
به گفته وی، ساخت اسکله تفریحی، ایجاد هتل ساحلی، ورود شناورهای تفریحی، ایجاد کلوپ ورزشهای دریایی و دیگر امکانات گردشگری از مباحث مورد نظر سرمایه‌گذاران بخش خصوصی است.
ولی پور خاطرنشان کرد: توسعه گردشگری دریایی در طول سواحل مازندران در دستور کار بوده و قرار است بخشی از بندر تجاری فریدونکنار کاربری گردشگری پیدا کند.
وی یادآور شد: هم اکنون از این بندر میوه و گل و گیاه به سایر کشورها صادر می شود اما این پتانسیل در بندر فریدونکنار وجود دارد که بتوان از آن در زمینه گردشگری نیز بهره‌برداری کرد.
این مقام مسئول در استان مازندران خاطرنشان کرد: قرار است به زودی با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی، تعدادی شناور تفریحی در بندر فریدونکنار توسط سرمایه گذار بخش خصوصی فعال شود.
ولی پور گفت : بر اساس اعلام سرمایه گذار بخش خصوصی در آینده نزدیک خط مسافربری دریایی بین فریدونکنار و کشورهای آسیای میانه راه اندازی خواهد شد.
وی با اشاره به اینکه بندر فریدونکنار از سال 86 به طور رسمی آغاز به کار کرده است، تصریح کرد: این بندر به لحاظ گسترش روز افزون مبادلات بازرگانی با کشور های حاشیه دریای خزر با اراضی حدود 69 هکتار و با اهداف تجاری در سواحل زیبای مازندران با برخورداری از استعدادهای بسیار خوب و جاذبه های بی نظیر طبیعی احداث شده است.
ولی پور اظهار داشت: در صورت تحقق اهداف و رونق گردشگری دریایی در فریدونکنار، تحول اساسی را در صنعت گردشگری شمال کشور شاهد خواهیم بود.
وی در ادامه سخنان خود گفت: ساحل ماسه‌ای با امتداد بیش از 10 کیلومتر، پل تاریخی فریدونکنار،زمین‌های شالیزاری،بازار بزرگ ماهی فروشان،بازار فصلی پرندگان وحشی،باغ پرندگان، پارک جنگلی زاهدکلا و سوته، پارک ساحلی لاله، سقاخانه تاریخی کریمکلا، شنبه بازار، ساختمان قدیمی شهرداری و ساختمان فعلی شورای شهر، امامزاده سید محمد، امامزاده قاسم کاردگر محله و پارک جزیره از مهمترین جاذبه‌های تفریحی فریدونکنار محسوب می شود که دیدن آن برای گردشگران لحظات به یادماندنی را به ارمغان خواهد آورد.
معاون سرمایه گذاری و طرح های توسعه اداره کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان مازندران خاطرنشان کرد: تالاب سرخرود در جنوب شرقی شهر فریدونکنار از مهمترین جاذبه های طبیعی این شهرستان است.
این تالاب با مجموعه متنوعی از گیاهان و جانوران آبزی، به یکی از غنی‌ترین اکوسیستم‌های تالابی شمال کشور تبدیل شده‌ است.
وی با اشاره به اینکه این تالاب پنج هزار و 400 هکتار وسعت دارد، تاکید کرد: این تالاب تنها زیستگاه بین‌المللی درنای سیبری در ایران و در جهان جزء چهار زیستگاه درنای سیبری است.
ولی پور یادآور شد: درنای سیبری زمستان‌ها را در این تالاب می‌گذراند و اول بهار به خانه ییلاقی‌اش در شمال روسیه باز خواهد گشت.

/ 0 نظر / 23 بازدید