اولین باغ پرندگان شمال کشور در فریدونکنار ثابت خواهد شد

رئیس شورای اسلامی شهرستان فریدونکنار گفت: اولین باغ پرندگان شمال کشور که در از ابتدای فروردین ماه و به صورت آزمایشی در فریدونکنار افتتاح شد، به صورت ثابت دایر خواهد شد.

به گزارش فارس فرهاد برادران کناری ظهر دیروز دوشنبه در حاشیه نشست شورای شهر فریدونکنار در جمع خبرنگاران اظهار داشت: این باغ در زمینی به مساحت 200 متر و با همکاری بخش خصوصی راه‌اندازی شده است.
برادران با اشاره به اینکه پرندگان این باغ از نواحی سیبری به ایران مهاجرت می‌کنند، تصریح کرد: 15 میلیون ریال بدون لحاظ ارزش ریالی پرندگان موجود، برای اولین باغ پرندگان شمال کشور اعتبار تخصیص داده شده است.
رئیس شورای اسلامی فریدونکنار اظهار داشت: این باغ در پارک ساحلی لاله و در جوار دریای خزر و با حضور پرندگانی چون مرغابی‌های هوایی، پلیکان، غازهای وحشی، قو، مرغ وحشی و خوتکا شکل گرفته است.
وی با یادآوری اهمیت تالاب بین‌المللی شهرستان فریدونکنار تصریح کرد: از آنجایی که این پرندگان از نقاط شمالی روسیه به این مکان مهاجرت می‌کنند و در دسترس همه مردم نیستند، می‌توان با ایجاد و گسترش چنین مکان‌هایی اهالی بومی و گردشگران را با گوشه‌ای از خلقت پروردگار آشنا ساخت.
برادران، مهاجرت و زندگی این پرندگان در فریدونکنار را موجب بازدهی بیشتر و بهتر برنج شهرستان دانست و بیان داشت: درصدد توسعه این باغ و همچنین برنامه‌ریزی مناسب به‌منظور اشتغال‌زایی در منطقه هستیم.
رئیس شورای اسلامی فریدونکنار از استقبال بسیار خوب مسافران و مردم بومی از احداث این باغ ابراز رضایت کرد و اظهار داشت: اگر این باغ ثابت شود درصدد گسترش آن با همکاری بخش خصوصی هستیم.
برادران گفت: با همکاری محیط زیست و نهادهای مختلف باید از صید شکارچیان سودجو جلوگیری کرد چرا که این پرندگان زیبا، پایداری دامگاه‌های سنتی صید این پرندگان را موجب می‌شود که قرن‌هاست توسط مردم شهرستان اداره می‌شود.
وی درباره پارک جزیره فریدونکنار اظهار داشت: حدود 5 میلیارد ریال اعتبار فعلی این پروژه از سوی شورای اسلامی شهر و یک میلیارد ریال نیز از سوی سازمان گردشگری است که حدود یک میلیارد ریال آن در بحث درختکاری، پیست‌های ورزشی، زیباسازی منطقه و احداث سرویس‌های بهداشتی آن تخصیص داده شده است.

/ 0 نظر / 3 بازدید