بیشتر تعاونی‌های منطقه فریدونکنار در روستاها فعالیت دارند

رئیس اداره تعاون فریدونکنار و بابلسر گفت: بیشتر تعاونی‌های شهرستان‌های فریدونکنار و بابلسر در روستاها فعالیت می‌کنند.

به گزارش فارس رضا ناصری صبح امروز در حاشیه بازدید از شرکت‌‌های تعاونی تولیدی این شهرستان در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در هر روستای این منطقه حداقل پنج تعاونی فعالیت می‌کند و با تصمیم‌های اتخاذ شده در بخش تعاونی‌های روستایی برای توسعه این تعاونی‌ها و خدمت‌رسانی به مردم گام برمی‌داریم.
ناصری بیان داشت: در سال گذشته 59 تعاونی در گرایش‌های مختلف با 3 هزار و 700 عضو تاسیس شد که توانست برای بیش از 500 نفر فرصت شغلی ایجاد کند و در همین زمینه 20 ‌تعاونی مسکن مهر در شهرستان فریدونکنار و بابلسر با حدود 7 ‌هزار عضو تشکیل شده است.
وی با بیان اینکه 16 کلاس آموزشی و هفت کلاس تخصصی با بیش از صد کارآموز تشکیل شده است، تصریح کرد: در این کلاس‌ها نیروهای تعاونی‌ها آموزش‌های لازم را به منظور سهولت و کیفیت مطلوب‌تر در کارها فرا گرفته‌اند.
ناصری خاطر‌نشان کرد: تاکنون 801 تعاونی در شهرستان‌های فریدونکنار و بابلسر و روستاهای اطراف تشکیل شده است که 416 تعاونی فعال، 297 تعاونی در دست اجرا و نیمه فعال و 88 تعاونی هم غیر‌فعال هستند.
رئیس اداره تعاون شهرستان‌های فریدونکنار و بابلسر افزود: در گرایش‌های مختلف تعاونی‌ها 225 تعاونی کشاورزی، 226 تعاونی خدمات، 46 تعاونی مسکن، 44 تعاونی تامین نیاز مصرف‌کنندگان، 21 تعاونی حمل و نقل، 19 تعاونی مسکن مهر،140 تعاونی صنعت، 13 تعاونی تامین نیاز تولید‌کنندگان،10 تعاونی عمران، هشت تعاونی اعتبار، پنج تعاونی اتحادیه، پنج تعاونی فرش، سه تعاونی مرزنشینان و یک تعاونی سهام عدالت در منطقه دایر است. 
ناصری تصریح کرد: هم اکنون 10 سال است که اداره تعاون فریدونکنار و بابلسر تاسیس شده است و با حمایت‌ها و پیگیری‌های مسئولان مربوطه شاهد رشد و فعالیت‌های مطلوب در زمینه تعاون و تعاونی‌ها بوده‌ایم.
وی در پایان یادآور شد: با احداث شهرک صنعتی در منطقه می‌توان سهم بیشتری در قالب حمایت و تسهیلات به تعاونی‌ها داشت و مردم و تعاون‌داران شهرستان‌ها را یاری رساند.

/ 0 نظر / 6 بازدید