برگزاری نخستین نمایشگاه هنرهای تجسمی در فریدونکنار

250 طرح در نخستین نمایشگاه هنرهای تجسمی فریدونکنار به نمایش گذاشته شد.

به گزارش فارس فرح‌انگیز اسحاقی صبح امروز در مراسم اختتامیه نمایشگاه هنرهای تجسمی فریدونکنار اظهار داشت: شرکت‌کنندگان طرح‌های خود را در قالب عکاسی، طراحی، تصویر‌سازی، چاپ دستی، ماکت‌سازی، کاربرد خط در گرافیک، نقشه‌کشی و مبانی طراحی معماری، بسته‌بندی و آرم و نشانه در نخستین نمایشگاه هنر‌های تجسمی شهرستان فریدونکنار به معرض دید عموم قرار دادند.
وی با اشاره به اینکه این نمایشگاه در دو رشته گرافیک و نقشه‌کشی برگزار شده است، افزود: آشنایی با رشته‌های هنری و ایجاد انگیزه در هنرجویان از مهم‌ترین دستاوردهای این نمایشگاه بوده است.
خانم اسحاقی بیان داشت: با توجه به اینکه نخستین هنرستانی هستیم که نمایشگاه هنرهای تجسمی را در منطقه دایر کرده‌ایم، به‌ منظور برپایی نمایشگاه‌های این چنینی در شهرستان و به‌ صورت مداوم و ماهانه برنامه‌ریزی‌های خاصی انجام داده ایم. 
وی خاطرنشان کرد: هم اکنون دومین سال فعالیت این هنرستان در شهرستان فریدونکنار است و اگر مسئولان منطقه همراه و همیار هنرجویان این هنرستان باشند، قطعا نتایج مطلوبی در پی خواهد داشت.
‌اسحاقی عدم همکاری و حضور مسئولان شهرستان، نبود مکان مناسب برگزاری نمایشگاه، تجهیزات و امکانات اعم از میز کار و وسایل مورد نیاز را از مشکلات هنرجویان هنرستان توانگر برشمرد و تصریح کرد: بیش از 100 هزار تومان برای برپایی این نمایشگاه هزینه شده است.
مدیر هنرستان دخترانه توانگر افزود: 70 نفر از هنرجویان طرح‌های خود را به نمایشگاه ارائه کردند و تنها این افراد که برگزیدگان مرحله هنرستانی بوده‌اند، می‌توانستند طرح‌هایشان را ارائه دهند.
اسحاقی برگزاری نمایشگاه‌هایی در هفته‌های مشاغل و سلامت و شرکت اثرها و طرح‌های هنرجویان این هنرستان در نمایشگاه‌های شهرهای دیگر استان مازندران را از مهم‌ترین فعالیت‌های هنرستان در چند ماه اخیر دانست و خاطر‌نشان کرد: هنرجویان فریدونکناری سال گذشته توانسته‌اند به مقام‌هایی در مسابقات استانی دست یابند.

/ 0 نظر / 4 بازدید