قدیمی‌ترین مسجد فریدونکنار نوسازی و تجهیز می‌شود

مسئول هیئت‌های مذهبی مسجد امام سجاد(ع) فریدونکنار گفت: مسجد امام سجاد فریدونکنار با اعتبار 5 میلیارد ریالی نوسازی و تجهیز می‌شود.

محمد رمضانپور در گفتگو با فارس اظهار داشت: مسجد امام سجاد که به عنوان قدیمی‌ترین مسجد شهرستان شناخته شده است در سال 1250 هجری قمری بنا شد.
وی با بیان اینکه این مسجد یکی از معدود مساجد فریدونکنار است که به صورت هیئت امنایی فعالیت می‌کند، خاطر نشان کرد: در طرح فعلی احداث مسجد امام سجاد (ع) در ضلع شرقی مسجد، ساختمانی دو طبقه احداث می‌شود که هزار متر مربع زیر بنا دارد.
رمضانپور با اشاره به اینکه مسجد امام سجاد فریدونکنار در سال 1300 هجری شمسی مورد مرمت و بازسازی قرار گرفته است، گفت: شکل فعلی مسجد در سال 52 با سبک معماری جدید و دارای دو گلدسته شکل گرفته است.
مسئول هیئت‌های مذهبی مسجد امام سجاد شهرستان فریدونکنار بیان داشت: گلزار شهدای مسجد پس از انقلاب اسلامی شکل گرفته است و هم اکنون بیش از 80 شهید دوران دفاع مقدس در آن مدفون هستند.
وی با اشاره به اینکه تکیه قدیمی مسجد تنها 230 متر مربع زیر بنا داشته است، خاطرنشان کرد: با توجه به رشد جمعیت، توریستی بودن فریدونکنار و مذهبی بودن مردم منطقه، هیئت امنای مسجد برای توسعه گام برداشته و آن را هدف اصلی خود دانست و هم اکنون همگی در همین راستا فعالیت می‌کنیم.
رمضانپور فعالیت‌های مذهبی و فرهنگی جوانان مسجد امام سجاد را در شهرستان فریدونکنار عالی و کم نظیر دانست و تصریح کرد: قرائت دعاهای کمیل، توسل، زیارت عاشورا و آل یاسین از برنامه‌های دایمی و هفتگی این مسجد است.
وی از برپایی ایستگاه‌های صلواتی در تمامی مناسبت‌های سال جاری در شهرستان خبر داد و اظهار داشت: آیین‌های سوگواری، اعیاد ،شهادت‌ها و جشن‌ها، مراسمات شبی با قران و انس با قرآن و مراسم یادواره80 شهید این مسجد از فعالیت‌های محوری مسجد امام سجاد (ع) شهرستان فریدونکنار به شمار می‌رود.

/ 0 نظر / 4 بازدید