تشکیل مجمع خیران سلامت در فریدونکنار

مدیر شبکه بهداشت و درمان فریدونکنار از تشکیل مجمع خیران سلامت برای نخستین‌ بار در این شهرستان خبر داد.

 خبرگزاری فارس: تشکیل مجمع خیران سلامت در فریدونکنار 

محمد نصرتی در گفت و گو با فارس درباره فعالیت‌های اجرایی شبکه بهداشت و درمان فریدونکنار در 11 ماه امسال اظهار کرد: تهیه تراکت‌های آموزشی برای افزایش سطح آگاهی عمومی مردم و نیز جزوات آموزشی برای بهورزان خانه‌های بهداشت انجام شده است.

وی با بیان اینکه جزوه آموزشی درباره تجویز منطقی دارو برای پزشکان شاغل در مراکز روستایی تهیه شده است از بازرسی از داروخانه‌های سطح شهر و نظارت بر اجرای روند صحیح پزشک خانواده شهری و پیگیری شکایات رسیده در منطقه خبر داد.

وی با اشاره به ساماندهی عطاری‌های شهرستان و بازرسی از آنها به صورت منسجم و دوره‌ای، گفت: توزیع داروهای مکمل کودکان، قطره‌های آهن و مولتی ویتامین در سطح خانه‌های بهداشت روستایی و مراکز بهداشتی درمانی شهری در فریدونکنار انجام شده است.

نصرتی ادامه داد: مکمل‌های ویژه مادران پیش از بارداری و پس از زایمان نیز در شهرستان فریدونکنار توزیع می‌شود.

به گفته مدیر شبکه بهداشت و درمان فریدونکنار مدیریت توزیع اقلام تنظیم خانواده در مراکز شهری و روستایی در راستای سیاست‌های تبیین شده برای افزایش جمعیت در این شهرستان به مرحله اجرا رسیده است.

وی با بیان اینکه استقرار برنامه پزشک خانواده شهری در شهر فریدونکنار را داشته‌ایم، خاطرنشان کرد: بر عملکرد پزشکان خانواده درباره عدم دریافت ویزیت از مردم در شهرستان نظارت می‌شود.

نصرتی از عقد قرارداد با داروخانه‌ها، آزمایشگاه‌ها و پاراکلینیک در برنامه پزشک خانواده شهری در راستای کلی نظام کاهش پرداختی از سوی مردم در سطح شهرستان خبر داد.

وی بیان داشت: کلنگ‌زنی مرکز بهداشتی درمانی روستایی در ازباران با مساحت 2 هزار و 700 مترمربع با پیگیری از طریق جلب مشارکت مردمی و توانمندسازی رابطان محلات و سازمان‌های مردم‌نهاد در برنامه‌های بهداشتی از جمله مهم‌ترین برنامه‌های عملکردی شبکه بهداشت و درمان شهرستان فریدونکنار برشمرده می‌شود.

نصرتی اظهار کرد: تشکیل مجمع خیران سلامت در شهرستان با حضور مسئولان شهری و معتمدین و بازسازی فضای فیزیکی مرکز شیرمحله و تعمیرات اساسی زیست پزشک در شهرستان فریدونکنار تحقق یافته است.

وی ضمن اشاره به تجهیز و تعمیر خانه های بهداشت در شهرستان گفت: استقرار دندان‌پزشک برای روستاهای زیرپوشش شهرستان در مراکز بهداشتی درمانی روستاهای بخش‌های مرکزی و دهفری در سوته و شیرمحله اجرایی شده است.

/ 0 نظر / 70 بازدید