افتتاح مدرسه مرحوم توانگر و سالن ورزشی حضرت زینب(س) در فریدونکنار

  مدرسه مرحوم توانگر و سالن ورزشی حضرت زینب(س) شهرستان فریدونکنار با حضور مدیر کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان مازندران و تنی چند از مسئولین محلی افتتاح شد.

به گزارش مهر جعفر واثقی در این مراسم وجود خیرین در بخش ساخت فضاهای آموزسی را لازمه تحقق عدالت آموزشی دانست و گفت: میزان زیربنای فضای آموزشی مدارس استان در سه سال گذشته 35 درصد رشد یافت.

وی تصریح کرد: زیربنای آموزشی مدارس مازندران به ازای هر دانش آموز بیش از سه و نیم متر مربع در سال 84 بوده است که این میزان در سال جاری به بیش از پنج متر مربع رسیده است.

واثقی با اشاره به اینکه کمکهای خیرین مدرسه ساز و حمایت های دولت نهم سبب شتاب روزافزون در نهضت مدرسه سازی مازندران شده است تصریح کرد: آموزش و پرورش مازندران همچنان نیازمند تداوم حضور چشمگیر خیرین مدرسه ساز در تخصیص اعتبارات سالانه است.

وی اظهار امیدواری کرد: با تداوم این حمایتها در آینده ای نه چندان دور مشکلی به نام فضاهای آموزشی وجود نداشته باشد.

مدرسه مرحوم توانگر در زمین اهدایی مرحوم با مساحت چهار هزار متر مربع و با زیربنای هزار و 305 متر مربع با 10 کلاس درس، شش اتاق اداری، سرایداری، نمازخانه و سالن چند منظوره با صرف بیش از 3800 میلیون ریال از محل اعتبارات استانی ساخته شده است.

همچنین سالن ورزشی حضرت زینب(س) با مساحت 1800 متر مربع، زیربنای سالن 920 متر مربع، محوطه سازی 800 متر مربع، طول دیوارکشی 90 متر مربع و دو هزار و 300 میلیون ریال اعتبار به بهره برداری رسیده است.

/ 0 نظر / 3 بازدید