برگزاری همایش بزرگ مازندرانیهای مقیم تهران در حمایت از مهندس موسوی

همایش بزرگ مازندرانیهای مفیم تهران در حمایت از مهندس میرحسین موسوی عصر دیروز دوشنبه ١١ خردادماه در سالن همایشهای برج میلاد برگزار شد.

 

در این مراسم که با حضور تنی چند از نمایندگان ادوار مجلس، خانواده شهید شیرودی و جمع کثیری از حامیان مازندرانی مهندس موسوی برگزار شد بر روی سن سالن همایش‌های برج میلاد بنر بزرگی به چشم می‌خورد که در آن تصویری از کوه دماوند و دامنه سبز رنگ آن نقش گرفته است که بر روی آن نگاشته شده همایش بزرگ مازندرانی‌های مقیم تهران، حامیان میرحسین موسوی و در گوشه دیگر آن آمده است، به آفتاب سلامی دوباره خواهیم کرد.

پیش از آغاز برنامه، جوانان حاضر در سالن شعار‌های چون «دورود بر خاتمی سلام بر موسوی»، «موسوی، موسوی حمایتت می‌کنیم»، «تا میرحسین یک یا حسین» و«رای ما یک کلام، نخست وزیر امام» سر دادند و با خواندن سرودهای «یار دبستانی من» و «ای ایران» شور و شوق خود را از حضور در این همایش و کاندیداتوری مهندس میرحسین موسوی در دهمین دوره انتخابات ریاست جمهور ابراز داشتند.
همایش با تلاوتی چند از آیات قرآن مجید و سرود ملی‌ ایران آغاز شد و در ادامه مجری با جامه‌ محلی و خواندن شعری با گویش بومی حاضران را به وجد آورد.
حجت السلام و المسلمین عسگری فقیه، دبیر این همایش و نماینده چهارم مجلس شورای اسلامی نخستین کسی بود که در این برنامه به ایراد سخن پرداخت. او امروز را روز با شکوهی برای کشور و به ویژه مازندرانی‌ها خواند و گفت: بیش از هر چیز از آن رو که در میان شما هستم احساس غرور می‌کنم.

 
وی اظهار داشت: ظرفیت‌های موجود در استان مازندران آنقدر بالاست که بتواند نقش مطلوبی را در سرنوشت وطن‌مان ایفا کند و این اجتماعات می‌توانند ویژگی‌های بسیار از جمله اعلام حضور در عرصه‌های سرنوشت ساز داشته باشد.
فقیه با ارائه گزارشی از چگونگی برگزاری این همایش در مورد آغاز این حرکت گفت: آغاز این حرکت به زمانی باز می گردد که مهندس موسوی برای حضور در دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری اعلام کاندیداتوری کرد.

 
پس از فقیه، انوشیراون محسنی نماینده نوشهر و چالوس در مجلس با اشاره به این که برقراری نظام مردم سالاری دینی می‌تواند کشور را به سمت توسعه و سازندگی رهنمود کند گفت: در طول این چهار سال شاهد اداره امور کشور از سوی ناکارآمدان و ناآزمودگان بودیم که کشور را دچار بحران کرده اند تا جایی که مهندس موسوی که از جنس آزادمردان است در این باره به شدت احساس نگرانی کرد.
وی افزود: رییس دولت نهم با در اختیار قرار داشتن منابع بزرگ ملی و عنان مرکز اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی کشور نه تنها نتوانست توسعه به جامعه ببخشد که کشور را دچار عقب ماندگی کرد.
وی با تاکید بر این که بزرگ‌ترین نقیصه دولت نهم قانون گریزی بوده است، افزود: دیوان محاسبات کشور گزارشات رسمی از ناپدید شدن یک میلیارد دلار در سال 85 ارائه می‌دهد و دیگران را با بیش از 54 درصد تخلف قانونی در دولت نهم نسبت به بودجه 86 با خبر می‌کند.
محسنی تصریح کرد: در هیچ دوره ای سراغ نداریم که رییس مجلس به خاطر قانون گریزها و تخلفات رییس دولت دست به مکاتبات بسیار بزند.
وی با اشاره به این که دست کم 60 میلیارد دلار باید در صندوق ذخیره ارزی باشد، تاکید کرد: به قول عسگر اولادی که هم فکر و هم کیش احمدی نژاد است این صندوق هم درش باز است و هم ته آن سوراخ بوده است.
وی یاد آور شد: مگر به مردم وعده پول نفت بر سر سفره‌هایشان را نداده اند اما در طول این چهار سال نه تنها این کار را نکرده‌اند بلکه دست به جیب مردم برده اند تا هزینه هدفمند کردن رایانه‌ها را از جیب و سرمایه مردم اخذ کنند.
محسنی ادامه داد: دولت در 29 سفر استانی خود 3 هزار و 751 مصوبه داشته است که در 91 درصد، منابع مالی آنها مشخص نیست و خیلی از پروژه در این دولت جنبه اجرایی پیدا نکرده‌اند و همه اینها دست به دست هم داده تا مردم برای خارج کردن کشور از این بحران، حضور خود را در عرصه ضروری بدانند.
محسنی با بیان این که موسوی دروغ نمی‌گوید، عوام فریبی نمی‌کند و با بیان بحث هولوکاست دست به ماجراجویی در سیاست خارجی نمی زنند گفت: موسوی کسی نیست که از افزایش آمار کمیته امداد خوشحال شود و در این مورد دچار دغدغه و نگران می‌شود.


در ادامه این همایش گرزین، عضو هیات رییسه و نماینده مردم قائمشهر و سوادکوه در مجلس ششم، جامعه ایران را در دوران حضور در یک تحول ساختاری خواند و گفت: ترکیب جمعیتی، مهاجرت، کاهش میزان بی‌سوادی، عدم تبعیض جنسیتی و رشد تحصیلات عالیه از جمله شاخص‌های این تحول ساختاری محسوب می‌شوند.
وی ادامه داد: جامعه ایران در حال پیمودن مسیر توسعه است. از همین روست که باید نگاه شب امتحانی که هزینه‌های زیادی برای کشور در بردارد را از خود دور کنیم.
این عضو هیات رییس مجلس ششم اصلاحات را نیاز امروز جامعه دانست و پذیرش آن را امری ضروری دانست.
گرزین در پایان صحبت‌های خود گفت: با یک خیزش فراگیر در 22 خرداد ماه دست به خلق حماسه بزرگ خواهیم زد.
ادامه همایش مازندرانی‌های مقیم تهران با صحبت‌های طاهر نژاد نمایند دوره پنجم شورای اسلامی همراه شد. او با بیان جمله خداوند سرنوشت هر انسانی را به خود آن شخص سپرده است، تاکید کرد: هیچ کس حق ندارد حق بنده را از او سلب کند.
وی در این باره ادامه داد: علیرغم این مهم که در قرآن و حتی قانون اساسی کشورمان آمده است و دو انقلاب یعنی مشروطه و انقلاب سال 57 را نیز پشت سر گذاشته‌ایم، متاسفانه هنوز در مسیر انتخابات انسان‌ها گاهی به موانعی بر می‌خوریم.
طاهر نژاد ادامه داد: حق انتخاب ارزشمندترین حق برای آدمی است و در کشور ما حاصل جانبازی رزمندگان هشت سال دفاع مقدس است. از همین‌رو ما باید از حق خودمان که گران است، دفاع کنیم.

وی تصریح کرد: انتخاب ما، انتخاب دولتی مثل دولت نهم نیست که با قانون ستیزی علاوه بر رشد بیکاری، تورم و اعتیاد کشور را به قهقرا ببرد. در شرایطی که پول هنگفتی از درآمد نفتی حاصل کرده است.
این نماینده پنجم مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: ما این حق را در اختیار کسی قرار می‌دهیم که به دور از عوام فریبی و دروغ راه افزایش قدرت فرهنگی و اقتصادی مردم را فراه نموده و در تعامل با دنیا در اندیشه استقلال کشور باشد نه قهرمان بازی‌های فردی چرا که این گونه رفتارها در عرصه‌های جهانی عرصه را بر مردم تنگ می‌کند.
وی در پایان تصریح کرد: ما به کسی رای می‌دهیم که کتابخانه‌ها، سینماها و دانشگاه‌ها را از امنیت‌های انتظامی دور دارد و اخلاق، اقتصاد قوی، فرهنگ مطلوب و زندگی سبز را به مردم اهدا کند.

در ادامه این مراسم از خانم دکتر زهرا رهنورد همسر مهندس موسوی تقدیر به عمل آمد و ایشان نیز به ابراز احساسات حاضران طی سخنانی پاسخ دادند.

/ 4 نظر / 7 بازدید
منتقد همیشگی

سلام بسیار جالب و و جذاب، خیلی دوست داشتم اونجا میبودم ولی ... مازنی ها همیشه نشان دادن بهترین و با لیغت ترین فرد را انتخاب میکنند. امروز از فریدونکنار هم خبر دار شدم 75% آرا برای مهندس موسوی و 5% دکتر احمدی نژاد و الباقی برای محسن رضایی و آقای کروبی می باشد . این آمار شاید کمی بالا و پایین باشد ، ولی 99% درست است. حقیقت شیرین است. یاعلی مدد

خوب است مجمع فریدونکناری ها نیز همایشی در این خصوص برگزار نماید.

اصلاح طلب

درود به غلامرضا گرزین نماینده با شرف و با غیرت قائمشهر در مجلس ششم ..اگر یک دوره مجلس داشتیم همان ششم بود. که شورای نگهبان جنتی با رد صلاحیت پاکترین فرزندان انقلاب دو دستی تحویل غلامعلی حداد عادل دادند و شان مجلس رو لجن مال کرد.

mojtabah

سلام، بر مبنای گزارش بانک مرکزی ۸۷ درصد دستمزد کارمندان و کارگران خرج هزینه‌های خوراکی میشود. سال گذشته این ۴۷ درصد بود. خدا‌را شکر انتخاب آقای احمدی‌نژاد واقعا وضع ما را تغییر داده.آقا محمود دکتر ،بسیجیها و پاسدارها انتخابات را با گلوله برای شما خریدند آیا این برو بچهای شما میتونند تورّم و اقتصاد هرج مرج و گرسنگی را هم با یک گلوله از بین ببرند؟ آیا گلوله‌های اینها میتونه اجاره من رو هم بده،برای خانواده من لباس بخره، خرج تحصیل بچه‌های من بشه؟ لعنت بر من و تمام کارگر‌هایی دیگری که به تو رای دادیم.خدا خودش رحم کند.