گزارشی از فعالیت های انجام شده در فریدونکنار از زبان فرماندار

فرماندار فریدونکنار گفت: خدمات دولت یازدهم در روستاهای فریدونکنار تقویت شده است.

 

به گزارش ایرنا مهرداد ابراهیمی شامگاه یکشنبه در نشست مشترک بخشداری های مرکزی فریدونکنار درباره عملکرد دولت در حوزه روستایی در سال گذشته اظهار کرد: خدمات دولت تدبیر و امید در حوزه کشاورزی برای همه روستاهای فریدونکنار روند تکاملی داشته و تقویت شده است.

وی با اشاره به تخصیص دو میلیارد ریال برای تامین آب کشاورزی و ایجاد جاده دسترسی به مزارع، افزود: 23 میلیارد ریال برای مکانیزه کردن کشاورزی و به تبع آن ایجاد اشتغال برای دریافت کنندگان تسهیلات تامین اعتبار شده است.

وی از احداث ایستگاه پمپاژ میان محله، شرق ، کانال انتقال آب روستاهای فرم، سوته و حیدر کلا با اعتباری بالغ بر سه میلیارد ریال خبر و ادامه داد: اجرای طرح مبارزه بیولوژیک در یک هزار و 230 هکتار از اراضی با اعتباری بالغ بر 279 میلیون ریال انجام شده است.

وی با بیان اینکه خدمات خوبی در حوزه کشاورزی برای امسال نیز برنامه ریزی شده است، بیان کرد: خرید تضمینی 16 هزار تن برنج از کشاورزان در سال 93 تحقق یافت.

ابراهیمی با تاکید بر افزایش خدمات در حوزه آبفای شهری و روستایی در فریدونکنار، از حفر یک حلقه چاه آب شرب جدید در محور درویش خیل با هزینه سه میلیارد ریال و توسعه شش کیلومتر شبکه آب با لوله پلی اتیلن با اعتباری به مبلغ سه میلیارد ریال در شهرستان فریدونکنار خبر داد.

وی از اصلاح شبکه با اعتباری بالغ بر سه میلیارد و 500 میلیون ریال خبر داد و گفت: احداث پکیج حذف کدورت آب ایستگاه مرکزی کریمکلا و احداث مخزن زمینی و هوایی اوکسر، نصب 12 مورد شیر تخلیه برای افزایش کیفیت آب و توسعه شبکه آب 22 روستا از مهمترین اقدامات ابفای روستایی بوده است.

فرماندار فریدونکنار ارائه خدمات در حوزه آموزش و پرورش را در سطح مطلوبی ارزیابی و افزود: با برنامه ریزی اصولی و تامین امکانات و اعتبار مورد نیاز رشد مطلوبی در جنبه های مختلف صورت گرفت که کسب هفت رتبه برتر استانی در طرح معلم پژوهنده و راهیابی دو طرح به مرحله کشوری، کسب رتبه اول استان در آزمون پیشرفت تحصیلی در مقطع سوم علوم انسانی، کسب رتبه دوم و سوم در مسابقات رباتیک کشوری و کسب رتبه سوم استانی در جشنواره جابربن حیان در همین راستا محقق شده است.

وی در تشریح برنامه های حوزه عمرانی از تخصیص اعتبار به مبلغ شش میلیارد ریال برای تکمیل تقاطع غیر همسطح ولیعصر (عج)، احداث بلوار 24 متری به طول دو هزار و 400 متر، زیرسازی و آسفالت خیابان فیروزآباد به مساحت 22 هزار مترمربع، زیرسازی و آسفالت خیابان 24 متری به مساحت 9 هزار و 900 مترمربع خبر داد.

ابراهیمی با تاکید بر اینکه زیرسازی و آسفالت خیابان شهید بهشتی به مساحت بیش از سه هزار مترمربع تحقق یافت، اظهار کرد: احداث ساختمان اداری بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان، روکش آسفالت چهار کیلومتر راه روستایی، زیرسازی کامل راه روستایی مهلبان، تخصیص سه میلیارد و 500 میلیون ریال برای تکمیل طرح هادی روستاها و تخصیص چهار میلیارد و 500 میلیون ریال برای تکمیل ساختمانهای فرمانداری و بخشداری دهفری را نیز داشته ایم.

وی در تشریح دستاوردها و اقدامات حوزه فرهنگی نیز از تخصیص 13 میلیاردر ریال برای احداث مجتمع فرهنگی و قرآنی خبر داد و بیان کرد: برگزاری جشنواره ساحلی طرح دریا، برگزاری نمایشگاه عکس هنرمندان، قرآن و محصولات فرهنگی، برگزاری ستاد یادواره شهدا، دفاع مقدس واعزام کاروان راهیان نور نیز انجام شده است.

فرماندار فریدونکنار با اشاره به اینکه ساماندهی گلزار شهدای روستا سوته و مسجد امام سجاد (ع) انجام شد، گفت: اجرای طرح سپاس دیدار با خانواده معظم شهدا با حضور مسئولین، تخصیص یک میلیارد ریال اعتبار برای مرمت 9 آثار فرهنگی شهرستان و افتتاح دفتر جهانگردی چرخ کبود، تالار و رستوران اطلس، هتل آپارتمان یاس و سیکا به مرحله اجرا رسیده است.

ابراهیمی اظهار کرد: در حوزه بهداشت و درمان نیز با اجرای طرح بیمه سلامت در شهرستان، رفع مشکلات طرح پژشک خانواده، نصب و راه اندازی دستگاه سی تی اسکن، دستگاه بی خطر ساز امحای زباله و توسعه بخش دیالیز به دو بخش و افزایش ظرفیت از 15 تخت به 20 تخت روند خدمات رسانی به مردم افزایش پیدا کرده است.

فرماندار فریدونکنار در پایان گفت: تخصیص 752 میلیون ریال برای بهسازی و تجهیز اماکن ورزشی شهرستان و تصویب 9 میلیارد ریال برای تکمیل استادیوم آزادی، سالن ورزشی فیروزآباد و نیز کاردگرمحله از مهمترین دستاوردهای حوزه ورزش و جوانان بوده است.

/ 0 نظر / 23 بازدید