فریدونکنار سال ‌آینده مشکل آب شرب ندارد

فرماندار شهرستان فریدونکنار گفت: با حفر و تجهیز دو حلقه چاه، فریدونکنار در سال آینده مشکل تامین آب شرب نخواهد شد.

 

به گزارش فارس امید نیک‌نژاد ظهر سه شنبه در جلسه شورای کشاورزی این شهرستان اظهار داشت: با حفر و تجهیز این دو حلقه چاه، انتظار پنج ساله مردم این شهرستان برای حل مشکل آب شرب حل خواهد شد.
وی افزود: با حفر و تجهیز دو حلقه چاه با ظرفیت آبدهی 75 لیتر در ثانیه بیش از 95 درصد نیاز آب شرب شهرستان در حال حاضر تامین می‌شود که با این روند در تابستان امسال مشکل قطعی و کاهش فشار آب نخواهیم داشت.
نیک‌نژاد با اشاره به تلاش شبانه‌روزی پرسنل آب و فاضلاب شهری استان و شهرستان در به سرانجام رساندن این طرح که با معضلات اجتماعی زیادی نیز روبه‌رو بوده است، گفت: در آب شرب روستایی نیز 95 درصد روستاهای شهرستان از آب شرب سالم و بهداشتی برخوردارند.
وی با اشاره به آبگیری 100 درصدی آببندان‌های شهرستان فریدونکنار اظهار داشت: تعداد 41 آب‌بندان این شهرستان به مساحت 745 هکتار آبگیری شده که حدود 10 میلیون متر مکعب ذخیره آب دارد.
فرماندار فریدونکنار با اعلام اینکه آب زراعی شهرستان حدود 60 میلیون متر مکعب است افزود:با توجه به ته بند بودن شهرستان فریدونکنار از مسئولان آب منطقه‌ای خواست با اجرای زمان‌بندی مناسب در شروع فصل کاشت نیازهای آبی شهرستان را فراهم کنند.
وی به خسارت حاصله به 400 هکتار از اراضی شالیزاری در سال‌ زراعی گذشته اشاره و بیان داشت: تسریع در اجرای ایستگاه‌های پمپاژ و لایروبی انها برای استفاده بیشتر از ظرفیت آبی موجود در شهرستان‌ باایجاد عزم و اراده استانی و تلاش نمایندگان مازندران بر اجرایی شدن سد منگل شکل خواهد گرفت.
وی باانتقاد از وضعیت بازار ارقام محلی برنج و مشکلات کشاورزان گفت: بیش از 99 درصد از 6 هزار هکتار اراضی شالیزاری این شهرستان به کشت ارقام محلی اختصاص دارد و با توجه به تک کشته بودن کشاورزی این منطقه با توجه به شرایط اقلیمی می‌طلبد در ارتباط با خرید توافقی برنج محلی مسئولان تعاون روستایی، جهاد کشاورزی و بازرگانی تمهیدات لازم را اتخاذ کنند.

/ 5 نظر / 12 بازدید
مم

برای همینه که آب شهرمون دو روزه عین نوشابه سیاه شده؟

گل طلایی

مرا بسپار در یادت به وقت بارش باران . نگاهت گر به آن بالاست و در رقص دعا قلبت مثال بید میلرزد دعایم کن... دعایم کن که من محتاج محتاجم...

علی

سلام بسیار خبه به همشهری ماننده شما افتخار باید سری به ما هم بزنید تا از نظر شما بهره بریم