تاکید استاندار مازندران برتوسعه گردشگری دریایی و پرورش ماهی در قفس

استاندار مازندران از توسعه گردشگری دریایی و افزایش قفس های پرورش ماهی در دریای خزر به عنوان دو محور مهم بهره برداری از دریا برای رونق اقتصادی و ایجاد اشتغال یاد کرد.

انتصاب دو مشاور استاندار مازندران

به گزارش ایرنا ربیع فلاح روز دوشنبه در جلسه بررسی توسعه صنعت دریایی در استان در شهرستان فریدونکنار گفت : تا پایان سال جاری باید حدود هشت هزار تن تولید ماهی از طریق قفس های پرورش ماهی در دریا داشته باشیم و تصمیم داریم این مقدار را تا پایان سال 95 به 20 هزار تن برسانیم .

وی با اشاره به اینکه بندر یکی از زیرساخت های مهم توسعه است تاکید کرد : بندر فریدونکنار هم باید فعال تر شود و زمینه توسعه مبادلات تجاری از این بندر فراهم گردد .

وی افزود : یکی از زیرساخت های مهم ما در استان دریاست که واقعا بی نظیر است و ما باید از این زیرساخت خدادادی برای توسعه اقتصادی بیشتر بهره ببریم .

مقام عالی دولت در استان مازندران تاکید کرد : همه مسوولین موظف هستند برای توسعه گردشگری دریایی با همدلی و همزبانی گام بردارند و کمک کنند تا بتوانیم خیل عظیم مهمانان و گردشگران مازندران را وارد دریا کنیم .

در این نشست حجت الاسلام محمدعلی تقوی فرد رئیس کل دادگستری مازندران نیز با اشاره به ضرورت جهاد اقتصادی برای رفع مشکل اشتغال در استان گفت : امروز دستگاه قضایی در کنار و همراه دستگاه اجرایی تلاش می کند تا زمینه های سرمایه گذاری و ایجاد اشتغال در استان فراهم شود .

وی از مدیران خواست با رویکرد رفع مشکل در جهت توسعه اشتغال در استان و رفع مشکلات سرمایه گذاران گام بردارند.

همچنین حسینی فرمانده دریابانی با اعلام آمادگی برای ایجاد امنیت سرمایه گذاری در دریا گفت : دریابانی و مرزبانی آماده هر گونه همکاری برای انجام فعالیت های اقتصادی در دریای مازندران است و اگر در این راستا پاسگاه شناوری برای امنیت ایجاد گردد بسیار مناسب است .

حجت الاسلام جلالی امام جمعه فریدونکنار نیز در این نشست فرصت خدمتگزاری را فرصتی بزرگ و استثنایی برای خدمت دانست و گفت : از فرصت خدمتگزاری برای کارگشایی استفاده کنید .

فعال تر شدن بندر فریدونکنار، رفع کمبود پزشک متخصص در بیمارستان فریدونکنار و اتمام کمربندی فریدونکنار از انتظارات مطرح شده توسط امام جمعه فریدونکنار در این جلسه بود .

/ 0 نظر / 28 بازدید