خزرنومه

با اخبار انتخابات در حوزۀ انتخابیه بابلسر، فریدونکنار، بهنمیر و کله بست

 

 ·     از اردوگاه مقداد نجف نژاد خبر می رسد که ایشان در تیم تبلیغات انتخاباتی خود در این دوره از انتخابات مجلس بازبینی نموده و از افراد جدیدی استفاده می نماید. طبق شنیده ها دلیل اصلی عدم استفاده از نیروهای قبلی، فعالیتهای سوء اقتصادی و اجتماعی این افراد بوده است به طوریکه از آنان در اذهان عمومی به عنوان چهره ای غیر موجه و معلوم الحال یاد می شود.

 ·     مقداد نجف نژاد علی رغم تمام تلاشی که در شهر بابلسر جهت رایزنی و تبلیغات انتخاباتی انجام می دهد شدیداً پایگاه سنتی خود را از دست داده و کارشناسان این موضوع را بی ارتباط با سوابق عملکردی گذشته ایشان و همچنین عدم جایگاه در دولت نهم نمی دانند.

·     براساس اخبار واصله جمعی از هواداران مقداد نجف نژاد با توجه به اینکه پایگاه سنتی ایشان در شهر بابلسر را متزلزل می دانند، فعالیت گسترده ای را در بهنمیر آغاز نموده و در محافل مختلف این منطقه با قول ایجاد فرمانداری درصدد کسب آراء مردم به نفع نجف نژاد می باشند.

·     از فریدونکنار نیز خبر می رسد مقداد نجف نژاد که بدلیل سوابق گذشته از محبوبیت چندانی در این منطقه برخوردار نیست درصدد نزدیکی با بزرگان و افراد مورد وثوق مردم این شهر می باشد تا از این طریق بتواند پایگاهی را برای خود ایجاد نماید.

·     حجت الاسلام حسین یزدانی دیگر کاندیدای حوزۀ انتخابیه بابلسر و فریدونکنار تا پیش از اعلام نظر شورای نگهبان، بدلیل عدم احراز صلاحیت، فعالیت چندانی نداشته و به ندرت در مجامع عمومی ظاهر می شده و تنها به حضور در جمع های مذهبی بسنده می نمود. طبق شنیده ها ایشان فقط در چند روستای کله بست مورد اقبال مردم می باشد.

·     انتظار مهدی یکی دیگر از کاندیداهای این حوزه نیز که بدلیل داشتن مدرک لیسانس و برخوردار نبودن از سوابق چندان اجرایی تایید صلاحیت نشده است، توانسته بود با ابزارهای انگیزشی جمعی از جوانان بابلسری را جذب نماید.

·     حضور دکتر روحی در انتخابات که بر خلاف دورۀ گذشته بدون مشورت با گروهها و چهره های منطقه صورت گرفته است، موجب شده که بسیاری از مردم و مسئولین منطقه با این ذهنیت که شرکت ایشان در انتخابات موجب تقویت پایگاه مقداد نجف نژاد گردیده است، به سوی دکتر قلی پور روی آورند.

·     براساس شنیده ها علی رغم تلاش فراوان مسئولان و نخبگان شهر فریدونکنار جهت برگزاری نشستی مشترک بین دکتر قلی پور و دکتر روحی، هنوز دکتر روحی برای برگزاری این جلسه اعلام آمادگی نکرده و زمانی را تعیین ننموده است. این درحالیست که طی دو هفته گذشته در شهر کله بست چنین جلسه ای تشکیل شده است و مردم فریدونکنار که در دورۀ گذشته انتخابات جهت راهیابی دکتر روحی به مجلس تلاش فراوانی نمودند از ایشان انتظار دارند که در نشستی به تشریح دلایل حضور خود در انتخابات بپردازد.

·     از بابلسر خبر می رسد که بخشی از چهره های شاخص کانون مهندسین و انجمن اسلامی معلمان، دکتر قلی پور را به عنوان کاندیدای مورد نظر خود برگزیده و فعالیتهای تبلیغاتی برای ایشان را آغاز نموده اند.  


پيام هاي ديگران () | ٢٥ بهمن ۱۳۸٦ - مهدی قجری کناری |لینک به نوشته