خزرنومه

باغ وحش بابلسر و مار بوای فراری!!!

خوانندگان عزیز قبل از خواندن این مطلب لازم است یادآوری کنم که در فصل زمستان مارها به خواب زمستانی می روند و لذا فعلاً جای نگرانی نیست!

اما داستان از این قرار است که گویی 2 سال پیش یک مار بوای عظیم الجثه از باغ وحش بابلسر فرار کرده و از طریق آبراهی که به کمربندی بابلسر- فریدونکنار منتهی می گردد خود را به این نقطه رسانده و در طی این مدت از دید مسئولین شهری پنهان می ماند.

براساس شنیده ها این مار در دو نوبت دیده شده است که در بار اول، به گفته های شخصی که مار را دیده توجهی نشده و حتی تعجب و اعتراض اهالی ساکن در حول و حوش کمربندی از مفقود شدن پرندگان و حیوانات پرورشی همچون مرغابی نیز حساسیتی را موجب نگردید.

 اما در نوبت دوم که حدود 3 ماه گذشته بوده است شخص توسط دوربین تلفن همراه خود نسبت به ثبت آنچرا که مشاهده کرده، اقدام می نماید. پس از نمایش تصاویر ضبط شده برای مسئولین شهری بابلسر، اکیپی از ماموران شهرداری و آتش نشانی جهت به دام انداختن این مار اقدام می نمایند اما تلاش آنان بی نتیجه می ماند. به گفتۀ آگاهان در حال حاضر این مار در خواب زمستانی به سرمی برد و باید در آینده ای نزدیک و با گرم شدن هوا منتظر خبرهای دیگری از این حیوان تاکنون بی آزار باشیم.


پيام هاي ديگران () | ۱ بهمن ۱۳۸٦ - مهدی قجری کناری |لینک به نوشته